Windows10 Yönetici Olamıyorum

S.a Arkadaslar Casper Bilgisayarımda Yönetici Olamıyorum Antivirüsle Tarattırdım Un.exe Diye Bir Virüs Buldu Sildim Yönetici Olmadıgım için Denetim Masasından Program Silemiyorum Yükleyemiyorum Ve Bilgisayarı Sıfırlayamıyorum Nasıl Yönetici Olabilirim

jankos58 jankos58 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Emin değilim ama yapmak istediğin işlemler için Güvenli Mod'da (şift tuşuna basılı tutarak pc'yi yeniden başlatıp girebilirsin) yönetici yetkisi istenmeyebilir. Bir dene istersen. Buradan genel tamirat, program kaldırma ve sistem geri yükleme yapabilisin (Sistem geri yükleme güvenli modda çalışabilir ve buradan problem olmayan bir geri alma noktasına dönülebilir.).

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Bunlarla çözüm olmazsa PC'yi Windows 10 kurulum DVD'siyle başlatarak onarım seçeneklerini deneyebilir veya bilgisayarı sıfırlamayı yapabilirsin.

    Kolay gelsin.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Kardeşim Hepsini Denedim Ama Olmadı Ayarları Açamadım Tıklıyorum Açılıp Kapanıyor jankos58 7 yıl önce
    • Mesajımın altına ek yapıyorum, yeniden bak. temmuz 7 yıl önce

    Daha evvel'den Administrator yönetici haklarının dışında standart kullanıcı hakları ile hesap açılmış olsa gerekki,2.olarak kullandığınız hesabınız açıldığından dolayı,sistemsel vb. sorunlardan ötürü yönetici haklarına geçiş yapamamakta olduğunuz anlaşılıyor akabinde virüs'e dayalı bir sistem sorununun olmadığını varsayarsak eğer.Zararlı bir içeriğinde sisteminize yerleşip,Windows'un explorer.exe sistem dosyası genelinde sistemde aktif olunduğunda zararlı içerik atak yaparak işlem yaptırtmıyor engellemeler yapıyor olmasıda ayrıca muhtemel bu gibi durumlarda sistem aktif iken antivirüs programlarıda işlevlerini yapamamakta olabiliyor bende bir kaç öneride bulunayım nacizane.

    BİLGİ: Önemli dosyalarınız var ise,herhangi bir işlem yapmadan yedeklemenizi öneririm!

    1. ComboFix'i kurup sistemde çalıştırıp tamamen tarama yaptırın işlemler bittiğinde sisteminizin normale dönmüş olması gerekecek.

    Farklı olarak Eset SysRescue Live ile tarama işlemini yapınız.

    2.ESET SysRescue Live ISO dosyasını disk'e yazdırıp sisteminizi boot edip,Offline modda sistemi tam olarak taratın öncesinde eğerki internet bağlantınız var ise güncelleme işlemlerini yaparak tarama işlemlerine devam edin silinemeyen adı geçen virüs'lerin sisteminizden bularak silindiğini göreceksiniz.

    TAVSİYE:

    En sağlamı tüm diskleri silin,temiz bir format atın gitsin uğraşmayın o kadar.Viruslerle uğraşmamak içi ise,Linux işletim sistemi kurun rahat edin ubuntu/mint tavsiye kolay gelsin.

    forjest forjest (101)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Combofix bildiğim kadarıyla Windows 10 işletim sistemleriyle çalışmıyor. Son sürüm kısa bir zaman öncesine kadar bu işletim sistemini desteklemiyordu. Ama son zamanlarda yeni bir sürüm çıktıysa, bilemiyorum. temmuz 7 yıl önce
    • ComboFixİ Nasıl Kurucam Bir Program Kurmak İçin Tıklıyorum Direk Yönetici Hesap Şifresi İstiyor Bilmiyorum Virüs Degiştirmiş Olabilirmi jankos58 7 yıl önce
    • Combofix; 1- Kurulmaz, kurmaya gerek olmadan tıklandığında direk olarak çalışır (Portable). 2- Windows 10 ile çalışan sürümü yoktur; henüz çıkmamıştır. Tıkladığında arabirim açılır ama arabirimindeki bilgilerde Windows 10 işletim sisteminde çalışamayacağı görülür ve çalışmaz. 3- Zaten senin özel durumunda arabirim dahi açılmaz, açılamaz. Zira Combofix'in açılması ve çalışması için yönetici yetkileri gerekir ama senin pronlemin zaten budur; sisteminde yönetici yetkileri kullanamamaktır. Çözmek istediğin problem yüzünden çalışmayacak bile olsa Combofix programı arabirimini açamazsın. temmuz 7 yıl önce
    • Nasıl Halledicem jankos58 7 yıl önce
    • Combofixle halledemeyeceksin. Diğer türlü nasıl halledeceğini mesajım muhtevasında zaten açık olarak belirtmiştim. Onlara eklenecek bir şey yok. En azından bence yok. temmuz 7 yıl önce