Windows8.1 PC İşletim sistemini bulamıyor?

Merhaba; laptopumda donma ve acilmama sorunu olduğu için  bir siteden bakarak  menüsünden komut yardımıyla 2 diski ayrı ayrı temizledim sonuç biostan çeşitli ayarlar denedim ama hep full siyah ekranda ( Hiçbir işletim sistemi bulunamadı , işletim sistemi bulunmayan sürücüleri çıkartın. diye çevirdiğim bi yazı çıkıyor acaba yanlış mı yaptım 2 diskide temizleyerek ,bu durumda ne yapmam gerekiyor? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

mert1905 mert1905 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle elinde Windows kurulum DVD'si veya Windows kurulumu yapabileceğin bir USB bellek olması gerekiyor.

    Bilgisayarın açılışta hata veriyorsa işletim sistemi bulamadığı için hata veriyordur. Panik yapacak bir durum yok. Bu çözülebilir bir durum.

    Öncelikle BIOS ayarlarını düzenlemen gerekebilir. O siyah ekranda F11 veya F12 gibi bir tuş ile açılış önceliğini değiştirmen gerekiyor.  Açılış önceliğini USB bellekten kurulum yapıyorsan USB'ye, DVD'den kurulum yapıyorsan DVD / CD sürücüye vermelisin.

    Örneğin buna rağmen açılış yapılamıyorsa USB bellekteki işletim sistemi hasar görmüş olabilir. Bu durumda USB belleği tekrar oluşturmalısın. Tabi bunun için başka bilgisayar şart.

    Usb flash sürücüden windows 7 nasıl yüklenir?

    USB den UEFI Destekli Windows 8/10 Kurmak, Nasıl Yapılır?

    USB den UEFI Destekli Windows 8/10 Kurmak, Nasıl Yapılır?

    murat murat (12492)