WindowsUninstall.net kaldırma

WindowsUninstall.net Nedir?

WindowsUninstall.net potansiyel olarak istenmeyen programlardan biridir. Bu da diğer istenmeyen yazılımlar gibi diğer programlar ile birlikte, kullanıcının dikkatsizliğinden yararlanarak sisteme kurulur. Internet Explorer, Firefox, Chrome gibi tarayıcılarda yeni sekme açtığınızda veya herhangi bir linke tıkladığınızda WindowsUninstall.net pop-up reklamı açılıyorsa, bilgisayarınıza WindowsUninstall.net istenmeyen yazılımı kurulmuş demektir.

WindowsUninstall.net teknik olarak virüs değildir. Virüs olmamasına rağmen yine de potansiyel olarak istenmeyen yazılım olarak nitelendirilir. Çünkü siz istemeden bilgisayarınızda bir takım değişiklikler yapar ve değiştirmenizi engeller. Bu sebepten bilgisayarınızdan kaldırmanızda fayda vardır.

WindowsUninstall.net sitesi aslında kötü niyetli bir site değildir fakat tarayıcılarınızda çıkan pop-up reklamlar kötü niyetli olarak WindowsUninstall.net adını kullanırlar ve tıkladığınızda bilgisayarınıza zararlı yazılımlar yüklerler.

WindowsUninstall.net yazılımı Internet Explorer, Firefox, Chrome gibi tarayıcılarda siz internette gezinirken pop-up reklamlar açarak sizi rahatsız eder, arama sonuçlarınızda sürekli reklamlar görmenizi sağlar.

WindowsUninstall.net temel olarak para kazanmak için üretilmiştir. Internet Explorer, Firefox ve Chrome tarayıcılarına bulaşır. WindowsUninstall.net web trafiği oluşturur, diğer siteler için internet aramalarınızı ve hareketlerinizi kaydeder, tarayıcınızda pop-up ve reklamlar gösterir.

Aşağıda WindowsUninstall.net kaldırma işlemi anlatılmıştır.

WindowsUninstall.net temizleme şu aşamalardan oluşacaktır:

  1. AdwCleaner ile WindowsUninstall.net kaldırma
  2. Junkware Removal Tool ile WindowsUninstall.net temizleme
  3. Malwarebytes ile bilgisayarınızda genel virüs temizleme
hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    WindowsUninstall.net kaldırma

    ADIM 1: AdwCleaner ile WindowsUninstall.net kaldırma

    1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      Mobogenie  kaldır - adw Cleaner
      ADWCleaner, WindowsUninstall.net istenmeyen yazılımının eklentilerini ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan WindowsUninstall.net ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      Mobogenie  kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    ADIM 2: Junkware Removal Tool ile WindowsUninstall.net temizleme

    1. Junkware indir linkinden Junkware temizleme aracını indirin.
    2. İndirdiğiniz  JRT.exe dosyasını iki kere tıklayın ve çalıştırın.
    3. Konsol ekranında Junkware temizleme aracı çalışacaktır. Tarama işlemi için bir tuşa basın.
      Mobogenie kaldırma - temizleme aracı ile taramaBu işlem biraz vakit alacaktır.  Tüm programları kapatın ve sabırla bekleyin.

    ADIM 3: Malwarebytes ile bilgisayarınızda genel virüs temizleme

    Bu adımd​a bilgisayarınıza bulaşan malware yazılımlar temizlenecektir.

    Son olarak bilgisayarınızın tamamen temiz olduğundan emin olmak için şu aşamaları gerçekleştirin..

    1. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    2. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

    MalwareBytes bilgisayarınızı Browser Hijacker yani tarayıcı gaspçısı yazılımlara karşı tarayacaktır.

    Tüm bu işlemlerden sonra WindowsUninstall.net silme işlemi tamamlanmış, WindowsUninstall.net temizleme işlemi tamamen bitmiş olacaktır.

    hakan hakan (15394)