wingolon.exe hatası alıyorum

merhaba.bilgisayarımı açtığım zaman wingolon.exe hatası alıyorum.bu virüs müdür yoksa bir sistem hatası mıdır ? bu sorunun çözümü nedir ?

seniordiego seniordiego (5)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Winlogon.exe normalde bir Windows sistem dosyasıdır. Winlogon.exe konum olarak C:\Windows\System32  klasörü altında bulunur.

    C:\Windows\System32 Winlogon.exe Windows oturum açma uygulamasıdır. Fakat bazı virüsler örneğin Brontok virüsü gibi Winlogon.exe'yi taklit edebilir, Winlogon.exe dosyasına bulaşabilirler.

    Başlangıçta Winlogon.exe hatası alıyorsanız, önce bilgisayarınızda virüs var mı yok mu emin olun.

    Bunun için bir virüs taraması gerçekleştirin. Bilgisayarıma antivirüs kurma istemiyorum diyorsanız kurulum yapmadan çalıştıracağınız:

    Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır? programını kullanabilirsiniz.  Ücretsiz bir antivirüs işimi görür derseniz Avast işinizi görecektir.

    Antivirüs taramasından sonra eğer bir virüs bulunamazsa o zaman muhtemelen Winlogon.exe dosyası hasar görmüş demektir. Bu durumda iki işlem yapabilirsiniz.

    • Sistem geri yükleme ile sorun olmayan bir tarihe dönebilirsiniz
    • Sistem dosyalarındaki bozulmaları taratabilirsiniz.

    Sistem dosyalalarını taramak için şu işlemi yapın

    1. Komut istemini yönetici olarak çalıştırın
      Windows 7'de komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
      Windows 8'de komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
    2. Komut istemini açtıktan sonra şu komutu uygulayın
      sfc /scannow

    Bu komuttan sonra eğer Winlogon.exe dosyasında bir sorun varsa düzeltilecektir.

    hakan hakan (15424)