Winrar şifre kırma

Arkadaşlar bazı dosyalarımı winrarlayıp şifrelemiştim. Malesef şifreyi unuttum. Winrar şifresi nasıl kırılır?

Winrar şifresini kırmanın bir yöntemi var mı?

aydoqqan aydoqqan (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Winrar şifre kırma programlarını çoğu brute force denen kırma yöntemlerini kullanıyor.

    Brute Force için kısaca deneme-yanılma yöntemi diyebilirim. Yani parola ile korunan rar dosyasınnın şifresi sözlük içinden kelimeler ve kombinasyonlar ile kırılmaya çalışılıyor.

    Eğer .rar dosyasının parolası komplike bir parola ise bu yöntem ile kırmak oldukça zor.

    Google üzerinden aradığınızda çıkan uygulamaların çoğuda yalan yanlış virüslü uygulamalardır.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

      Maalesef şifre kırmak mümkün değildir. Bazı programlar var ama artık çalışmadıklarını zannediyorum.

      bcaggul bcaggul (117)