WinRAR Temasını Değiştirme

nedir ?

teması nasıl değiştirilir ?

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

     WinRAR Nedir ?

     Dosya sıkıştırma – arşivleme programıdır.

     .rar , .zip gibi uzantılı dosyaları açmak için yardımcı araçtır.

     32Bit ve 64Bit seçenekleri mevcuttur.

     Türkçe arayüze sahiptir.

    ->> Birçok özelliği vardır WinRar’ın ; bugün WinRar’a tema ekleme özelliğine bakacaz..

     WinRAR Tema Değiştirme Nasıl Yapılır ?

    Anlatım için  ben bu temayı seçtim : ( resmin üzerine tıklayarak bu temayı indirebilirsiniz )

     Öncelikle  tuşuna basıp WinRAR yazalım. Çıkan seçenekte WinRAR uygulamasını çalıştıralım.

     Menü çubuğunda bulunan  " sekmesine tıklayıp ardından  " üzerine gelelim.

    Burada istediğimiz temaları seçebiliriz.

    ->> Biz eğer buradaki temaları beğenmedik diyelim farklı temalar eklemek istiyorsak o zaman şöyle yapıyoruz :

     Tekrar WinRAR çalıştıralım ve  " ardından "  " bölümüne gelelim.

      " tıklayalım.

     Otomotik olarak karşımıza tema indirmek için bir internet sayfası gelecektir.

     Bu sitede ekleyeceğimiz temayı belirledikten sonrayazısının altında hemen boyutlarına göre indirebileceğiz bi seçenek bulunmaktadır. Buradan istediğiniz boyutu seçip indirebilirsiniz.

     İstediğiniz temayı indirdikten sonra inen dosyaya Çift Tıklayarak ve gelen uyarıları onaylayarak otomotik olarak temayı ekleyebilirsiniz.( aktifleştirmek için tekrar WinRAR’ı açmamız gerekecek )

      Aktifleştirmek için tekrar WinRAR’ı çalıştırıp  " bölümünden  " bölümüne gelip "  " tıklayalım.

     İstediğimiz temayı işaretleyip  butonuna basalım ve ardından " " tıklayarak işlemi bitirelim.

     İndirdiğiniz temaları bu ekrandan " " butonuna tıklayarakta ekleyebilirsiniz.

     Silmek istediğiniz temalar içinde " butonunu kullanabilirsiniz.

     Sonuç :

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)