WinZipper kaldırma

WinZipper nedir? WinZipper virüs mü?

WinZipper, bir tür malware yazılımdır. Potansiyel olarak istenmeyen yazılımlardan biridir. Potansiyel istenmeyen yazılımlar, işlemci ve bellek tüketimi yaparak bilgisayarınızı yavaşlatırlar. WinZipper virüs değildir. Fakat bazı anti-malware yazılımlar tarafından malware yani zarararlı yazılım olarak tespit edilir.

WinZipper kaldırılmalıdır. WinZipper nasıl kaldırılır? aşağıda anlatılmıştır.

cemphp cemphp (651)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    WinZipper nedirWinZipper virüs mü? WinZipper nasıl kaldırılır?

    WinZipper potansiyel istenmeyen yazılımı  C:\Program Files\winzipper klasörü altına kurulur. WinZipper programının ana dosyası winzipper.exe dosyasıdır. Ayrıca winzipper şu dosyalara sahiptir:

    • TrayDownloader.exe - indirme bileşeni
    • winzipersvc.exe - güncelleme servisi
    • _eshellctx64.dll - WinZipper dosyası
    • eshellctx.dll
    • eshellctx64.dll
    • eUninstall.exe - eCyber kaldırma programı
    • ebase.dll - EBASE (eBase)
    • dup.exe - DUP (dupdate)
    • ouilibnl.dll - OUI (ouilib)
    • libpng.dll - LibPNG (PNG resim sıkıştırma kütüphanesi)
    • 7z.dll (7zip sıkıştırma kütüphanesi)

    WinZipper bilgisayarınıza yüklediğiniz ücretsiz program, oyun gibi yazılımlar ile birlikte kurulur. Herhangi bir siteden ücretsiz bir program indirdiğinizde bu programların içine başka yazılımlar gömülmüş olabilir. Bu sebepten kurulum sırasındaki aşamları dikkalice geçmelisiniz.

    Winzipper bazı anti-virüsler tarafından şu adlar ile tespit edilirler:

    • TrendMicro-HouseCall TROJ_GEN.F47V0613
    • AVG  MalSign.Taishumu.511
    • Symantec WS.Reputation
    • Antiy Labs AVL AdWare/Win32.D365
    • Reason Heuristics PUP.TaiwanShuiMuChihChingTechnologyLimited.J

    WinZipper virüs gibi etkiler göstermez fakat bilgisayarınızın performansını ve hızını düşürür.

    WinZipper ayrıca toolbar ve tarayıcı uzantısı gibi gereksiz eklentiler içerebilir.

    WinZipper kaldırma: WinZipper nasıl kaldırılır?

    WinZipper kaldırmak için Denetim Masası > Programlar ve Özellikler bölümünden WinZipper programı bulmalı ve sağ tuşla tıklayıp Kaldır'ı seçmelisiniz.

    Yüklü programlarda WinZipper görünmüyorsa manuel kaldırmayı deneyebilirsiniz.  Fakat bilgisayarda malware taraması yaparak silmek daha doğru olacaktır.

    WinZipper kaldırma:  Malwarebytes anti-malware ile WinZipper kaldırma:

     Malwarebytes anti-malware Winzipper istenmeyen yazılımını tespit edecek ve otomatik silecektir.

    Bunun için  Malwarebytes anti-malware linkinden  Malwarebytes anti-malware indirin ve bilgisayarınızda tam tarama gerçekleştirin.

    cemphp cemphp (651)