Wireless Bağlanamıyor

Asus X Series marka Windows 8 işletim sistemli laptop kullanıyorum wifi kısmını açınca hiçbir şey gözükmüyor evdeki masaüstü bilgisayar internete rahatlıkla giriyor laptopraki bu sorunu nasıl çözerim bulamadım yardım ederseniz teşekkür ederim

kullanici308782 kullanici308782 (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    merhaba öncelikle bilgisayarınızın wifi seçeneği açıkmı bunu kontrol ediniz ardından aygıt yöneticisinden  herhangi bir aygıtın yazılımında ünlem işareti varmı bunu teyt ediniz eğer yok ise modeminizi açıp kapatınız ve üzerinde var ise wifi açma kapa tuşu onu aktif hale getiriniz ardından masaüstü bbilgisayarınızda modeminizin ara yüzüne girerek wifi şifresini ve adını değiştiriniz sonrasında tekrar tarattıgınızda yeni yazdıgınız ad ve şifre ile giriş yapınız birde modemin makinaya uzaklıgı nedir örneğin modemlerin minimum uzaklık mesafesi 5 metre bu mesafeden sonra sinyalaz görünür  bu seviyede sinyali düşük görebilir aradaki duvarlar ve mesafe engel olabilir bunları göz önünde tutunuz ve bu saydgım işlemleri modeme yakın olarak gerçekleştirniz saygılarımla..

    laboustasarim laboustasarim (693)
    10 yıl önce cevaplandı

    • İnternetteki diğer bir makalede de sizin dediğinize benzer şeyleri yapmamı istediler baktım onlarda bir sorun yok (http://www.arslania.com/windows-8-wi-fi-kapanma-acilmama-sorunu.html) galiba driverı baştan kuracağım ama o nasıl bilemiyorum sağ tarafta bana tarayıp wifi ağı göstermiyor kullanici308782 10 yıl önce
    • noteboukunuzn üretici sayfasına gidip mesela asus un sitesine gidip destek bölümünden driveri seçip ardından pc modelininzi girip işletim sistemini seçip gerekli driver ı listeden bulup download edeceksiniz ve inen dosyayı yükleyeceksiniz işlem bu kadar saygılarımla laboustasarim 10 yıl önce