Wireless bağlantısı kopma sorunu

Bilgisayar bağlandığı wirelessten 1-2 dk sonra çıkıyor, başka wirelesslardan da çıkıyor, driverı güncel. Neden yapar çözüm nedir?

aserifkuzu aserifkuzu (188)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    1- Modem arabiriminden en iyi ve en stabil bağlantı alabileceğin wireless kanalını seç (Toplam 13 kanal mevcuttur ve genellikle 1-3-5 ile 11. kanallar en verimlileri olur).

    2- Manuel DNS ataması yap (En iyisi Google DNS 8.8.8.8 - 8.8.4.4 Bu DNS'ler ile yasaklı sitelerede girebilirsin)

    DNS değiştirme - (tıkla)

    3- Üsttekiler sonuç vermezse WiFi özelliklerinden Yapılandır düğmesine tıkla ve oradan "Güç Yönetimi" sekmesini açarak "Güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın" satırı başında eğer kutu işaretli (dolu) ise kutuyu boş hale getirirsin.

    4- Bunların hiç birisi çözüm olmazsa wireless (kablosuz bağdaştırıcı) sürücüsünü kaldırır ve yeniden yüklersin.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      teşekür ederim

      aserifkuzu aserifkuzu (188)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Geçmiş olsun :) temmuz 7 yıl önce