wireless kopması

Yaklaşık bir yıldır patronumun wifisinden nete giriyordum pc den. Bir hafta önce bilgisayarı actım wifiyi görmedi bilgisayar. Şifre istedi girdim ancak sayfa acarken kopuyor .Bazen bir dakika kadar bağlanabiliyorum ama gene kopuyor. Telefondan aynı wifiye girdiğimde atmıyor nedeni nedir acaba .Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

oozkann oozkann (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Denetim Masasına gidin. Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ Bağlantıları yolunu izleyin.

    Kablosuz ağ bağlantınızı seçin. Açılan pencereden Özellikleri seçin.

    Daha sonra Yapılandır'ı menüsüne tıklayın açılan Pencereden Güç Yönetimini seçelim

    Güç Yönetimi altında / Güç kazancı için bilgisayar bu aygıtı kapatsın işaretini kaldırın.

    Tamam tıklayarak kapatın

    Bilgisayarı yeniden başlatın.

    ogzkzu ogzkzu (286)
    9 yıl önce cevaplandı

    • denedim ama olmadı gene koptu.netsafeden olabilir mi yeni yapmışlar oozkann 9 yıl önce

    OLMADIYSA MODEME TEKRAR RESET AT KULLANICI ADINI ŞİFRESİNİ FALAN TEKRAR GİR DÜZELİRRR BNDEDE ÖYLE OLUYORDU ...

    messigkn52 messigkn52 (7)
    9 yıl önce cevaplandı

      İnternet protokolü (TCP/IPv4) özelliklerinden reset ve/veya yapılacak ayarları bir denemek lazım. Önce otomatik IP ve DNS al. Bu şekilde sonuç alamazsan bu defa tam tersini yaparak -modem marka ve modeline uygun olarak- bir sabit IP ve haliyle yine modemine göre Varsayılan ağ adresini gir (Alt ağ maskesi her şekilde 255.255.255.0 oluyor.).

      DNS' ler içinde 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 şeklinde gir.

      Birde bunları dene bakalım.

      AirTies modemler için bir örnek:

      Edit: NetSafe engeli Proxy kullanılarak aşılabiliyormuş. Bir dene istersen.

      temmuz temmuz (12505)
      9 yıl önce cevaplandı

        Hiçbiri olmadı netsafe filtre programından olabilir mi? Yeni yapmışlar.

        oozkann oozkann (1)
        9 yıl önce cevaplandı

        • Mesajımın sonunda bir edit notum var. temmuz 9 yıl önce
        • modemin markası asus ama reset atamam patronun odasında oozkann 9 yıl önce

        -1

        Arama motoruna IP nı yaz  daha sonra "Kullanıcı Adı:" kısmına admin "Parola:" kısmına ttnet yaz.Kolay kurulum kısmından İnternetBağlantısıTesti kısmından test yap sorun düzelir :)

        byhacker byhacker (57)
        9 yıl önce cevaplandı

        • IP adresini yazdım netsafe diye bişi çıktı kullanıcı adı hatalı dedi. oozkann 9 yıl önce