WirelessKB850NotificationService.exe nedir, virüs mü?

Microsoft'un Wireless 2000 kablosuz klavyesini kullanıyorum.
WirelessKB850NotificationService.exe nedir? Klavye bağlantısını PC'den çıkarmama rağmen bu işlem kapanmıyor.

teklerc teklerc (5)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    WirelessKB850NotificationService.exe nedir?

    Bu bir virüs değil aksine bilgisayarının Microsoft Fare ve Klavye Merkezi ile bağlantısı var. WirelessKB850NotificationService.exe cihazına zarar vermez. Microsoft'un yazılımıdır.

    Eğer bilgisayarında  virüs olduğunu düşünüyorsan bilgisayarını güvenli modda başlat ve antivirüs programı ile bilgisayarını tara.

    Ben şu 3 antivirüs programı ile bilgisayarını taramanı öneriyorum fakat bu programları indirdikten ve kurulumunu yaptıktan sonra bilgisayarını güvenli moda al sonra bilgisayarını bu antivirüs programları ile tara.

    Bilgisayarını güvenli modda başlatmak için aşağıdaki makaleye göz atabilirsin.

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • @teklerc konuyu güncelledim tekrardan okumanda fayda var. darkcrak 3 yıl önce
    • Tamamdır. Teşekkür ederim. teklerc 3 yıl önce

    Evet o yüzden açık. Çok fazla kullanım harcıyor mu? Demek istediğim görev yöneticisindeki CPU sekmesinde gariplik var mı? Eğer varsa anti-virüs / anti-malware programlarıyla tarama yapmanı öneririm.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Çok az kullanım harcıyor ama klavye bağlantısını kesince bu işlemin neden kapanmadığını merak ettim açıkçası. teklerc 3 yıl önce
    • Notification Service.exe bildirimle ilgili bir şey, kapatabilirsin sorun olmaz diye düşünüyorum. Sağ tıklayıp görevi sonlandır de. @teklerc Yine de güvenlik ve tedbir amacıyla anti-virüs ve anti-malware yazılımlarıyla sistemi taratmanı öneririm. hydra 3 yıl önce
    • Pc'yi yeni sıfırladım. Bütün dosyaları kaldırdım. Windows defender ile de tarattım, Virustotal'de de tarattım hepsi temiz buldu. teklerc 3 yıl önce
    • Sıkıntı yok o zaman. @teklerc hydra 3 yıl önce