Wise Folder Hider ile bilgisayardaki dosyaları gizleme. Wise Folder Hider nedir?

Wise Folder Hider programı nedir, ne işe yarar ve nereden indirilir?

Wise Folder Hider programı ile kimsenin görmesini istemediğimiz dosya ve klasörleri güvene alabiliriz?

Bilgisayardaki fotoğraf ve videoları nasıl şifreleyebilirim?

Wise Folder Hider programını kullanmak ücretli midir?

omercik omercik (9418)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Adından da anlaşıldığı gibi Wise Folder Hider, sizin için önemli olan ve başkalarının erişmesini istemediğiniz dosyaları gizleyebileceğiniz çok kolay bir yazılımdır.

    Bilgisayarınızda başkalarının görmesini istemediğiniz dosya veya klasörler olabilir, bunları Wise Folder Hider programını kullanarak hızlı ve kolay bir şekilde gizleyerek güvene alabilirsiniz. Gizlediğiniz dosya ve klasörler, diğer programlar ve diğer işletim sistemleri tarafından kesinlikle görülemez ve ulaşılamaz hale gelir. Bu dosyalara tekrar erişebilmek için programın içine girip gizlediğiniz dosyanın/klasörün gizliliğini kaldırmanız (unhide) gerekiyor.

    Wise Folder Hider programı nasıl indirilir?

    Wise Folder Hider yalnızca Windows XP, Vista, 7, 8 ve 10 için mevcuttur.

    Buradan indirme sayfasına giderek bilgisayarınıza kurulum dosyasını indirebilir ve kurulumu yapabilirsiniz.

    Wise Folder Hider nasıl kullanılır?

    Programı ilk kurduğunuzda sizden bir şifre belirlemenizi ister. Bu şifre çok önemlidir çünkü gizlediğiniz dosyalara tekrar erişebilmek için bu şifreyi ilgili yere girmek zorundasınız. Dolayısıyla belirlediğiniz şifreyi unutmayın, aksi halde gizlediğiniz dosyalara birdaha erişme imkanınız olmayabilir. Kaş yapayım derken göz çıkarmamak için, ne yapıp edip belirlediğiniz şifreyi unutmayın.

    Şifreyi ayarladıktan sonra programın arabirimi karşınıza gelir. Sürükle bırak mantığıyla, hangi dosyanızı gizlemek istiyorsanız onu programın içindeki boş alan sürükleyin.

    Bunu yapmanız kısaca şu anlama geliyor: Artık o dosya, eski konumunda gözükmeyecek ve sadece programın içinden dilendiğinde gizliliği kaldırılarak erişilebilecek.

    Wise Folder Hider programı ücretli mi?

    Wise Folder Hider'ın Free ve Pro olmak üzere 2 ayrı sürümü bulunuyor. Aradaki fark şu:

    Free sürümünde:

    • Sadece dosyayı gizleyerek güvene alabiliyorsunuz

    Pro sürümünde:

    • Dosyalarınızı gizlemeksizin (hide yapmadan) şifreleyebilirsunuz.

    Pro sürümündeki "Encrypt" özelliği, sabit diskinizden seçtiğiniz boyutta ayrı bir sürücü oluşturuyor ve şifrelemek istediğiniz dosyaları oraya atıyor. Ayrıca oluşan sürücü yalnızca programı açarak erişilebiliyor. Yani mantıken yine dosyalarınız gizlenmiş oluyor.

    "Pro sürümüne gerek var mı?" diye soracak olursanız, bence gerek yok. Temel olarak her iki sürümün de yaptığı işlev aynı. Free sürümü fazlasıyla işinizi görecektir diye düşünüyorum.

    NOTLAR:

    • Programı ilk kurarken belirlediğiniz şifreyi kesinlikle unutmayın.
    • Dosyalarınız gizliyken programı kaldırmaya çalışmayın, Program Files üzerindeki dosyalarını silmeyin veya taşımayın.
    omercik omercik (9418)