WMV uzantısı nedir, nasıl açılır?

WMV uzantısı nedir, WMV uzantısı nasıl açılır? WMV uzantılı dosyaları açmak için hangi programı kullanabilirim?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    WMV uzantısı Windows Media Video dosyadır. Windows işletim sisteminde görüntü ve ses içeren dosyaların uzantısı  WMV olabiliyor.  WMV uzantısı  avi. mp4 gibi görüntü ve ses içeren bir formattır.

    WMV formatı Microsoft tarafından tasarlanmıştır.

    WMV formatı sıkıştırılmış bir video formatıdır. WMV dosyaları normalde Windows Media Player  (Ortam yürücüyü) tarafından oynatılabilir.

    Ayrıca VLC gibi programlar da WMV dosyalarını açabilir: VLC Player nedir, ne işe yarar

    Hatta eski dostlardan Winamp uygulaması da WMV dosyalarını açabilir.

    hakan hakan (15424)