woff2 font 404 bulunamadı hatası

.NET MVC ile bir uygulama yazıyorum. Uygulamamın içerisinde fonts klasörünün altında ece.woff2 şeklinde bir font bulunuyor. Bu fonta referans verdiğimde "404 ece.woff2 dosyası bulunamadı" şeklinde hata alıyorum.

Diğer fontları sorunsuz bir şekilde ekliyor fakat .woff2 türündeki font dosyalarını bulamıyor. .woff2 font bulunamadı hatasını nasıl çözebilirim?

EceKoc EceKoc (834)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    .woff2 font bulunamadı hatasının çözümü için projenize MIME Type girişi yapmanız gerekecektir. Uygulama default olarak woff2 türündeki font dosyalarını tanımıyor o yüzden yükleyemiyor.

    MIME Type girişi yapmak için web.config dosyanızı açın.

    <configuration> düğümünün içine <system.web> düğümünün altına aşağıdaki mime type ekleme düğümlerini yapıştırın.

    <system.webServer>
        <staticContent>
           <remove fileExtension=".woff" />
           <remove fileExtension=".woff2" />
           <mimeMap fileExtension=".woff" mimeType="application/font-woff" />
           <mimeMap fileExtension=".woff2" mimeType="application/font-woff2" />
        </staticContent>
    </system.webServer>

    Bu kodu ekledikten sonra .woff2 uzantısındaki tüm dosyalarınız sorunsuzca yüklenecek.

    EceKoc EceKoc (834)