Wonderlanads vb. Tarayıcı Reklam Sorunu

Merhaba arkadaşlar kardeşim bilgisayara yanlışlıkla mediaget indirmiş ve bu illet bilgisayarımı mahfetti yavaş yavaş temizledim ancak haylen kendiliğinden açılan reklam sorunu yaşıyorum. Hiç Bir şey yapmasam dahi bilgisayar kendi kendine duruken birden tarayıcı açılıyor ve çeşitli siteler açılıyor wonderlandads, .ru uzantılı vb. siteler açılıyor telefonumun internetini kullansam dahi bu reklamlar açılıyor. Telefon veya tablette bu tür reklamlar açılmıyor bu sorunu nasıl çözerim? bir sürü site dolaştım dedikleri hiç bir şey işe yaramadı.

mfkaslan66 mfkaslan66 (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarınıza reklam ve zararlı yazılımlar bulaşmış.Bu şekilde birçok reklam sayfası görüyorsunuz.Bilgisayarınızı başarısı test edilmiş reklam ve zararlı yazılım temizleyiciler ile taratarak, sorunu aşabilirsiniz.

    Aşağıdaki sıralamayı takip ederek bilgisayarınızı temizleyin

    1. AdWcleaner güçlü bir reklam temizleme aracı.Buradan ulaşabilirsiniz.
    2. Malwarebtytes güçlü malware temizleme aracı.Buradan ulaşabilirsiniz.
    3. HitmanPro güçlü bir malware temizleme aracı.Buradan ulaşabilirsiniz. (30 günlük deneme sürümü işinizi görecektir)

    Tüm bunların ardından şimdi tarayıcılarınızı sıfırlamanız gerekecek.

    Google Chrome tarayıcısı nasıl sıfırlanır?

    Mozilla Firefox tarayıcısı nasıl sıfırlanır?

    Opera tarayıcısı nasıl sıfırlanır?

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • 3 ünüde denedim sorun hayla devam ediyor mfkaslan66 7 yıl önce
    • Tarayıcılarınızı sıfırladınız mı, örneğin google chrome tarayıcısını sıfırlamanız ardından C:\Users\[kullanıcıAdı]\AppData\Local\ içindeki Google dosyasını silin ve tekrar deneyin. @ mfkaslan66 ismailsarp 7 yıl önce
    • Ayrıca kullandığınız Modem markası nedir? Eski tip modemlerde açık olduğundan reklam virüsleri ile sık sık karşılaşılıyor. @mfkaslan66 ismailsarp 7 yıl önce
    • hepsini yaptım sorun hayla devam ediyor mfkaslan66 7 yıl önce
    • modemim yeni ayrıca telefon internetini kullansamda sorun devam ediyor mfkaslan66 7 yıl önce
    • google dosyasını sildim chrome açtım yandex eklentileri çıktı etkinleştirin yazıyor mfkaslan66 7 yıl önce
    • @mfkaslan66 https://uzmanim.net/soru/windows-10-da-zamanlanmis-gorevler-nasil-silinir/75149 buradaki konudan zamanlanmış görevler olup olmadığını kontrol edin.Bazen bilgisayarınızda zararlı yazılımların ayarladığı zamanlanmış görevler olabiliyor. ismailsarp 7 yıl önce
    • sorun çözüldü teşekkürler mfkaslan66 7 yıl önce