Wonderlands.com virüsü nasıl temizlenir?

Arkadaşlar ben herhangi bir sitede dolaşırken bir yere tıkladığımda wonderlandsads.com a bağlanıyor ve antivürüs programım bunu engelliyor ancak bu virüsten kurtulamıyorum.Adwcleaner programını kullandım fakat bir işe yaramadı.Bunu nasıl çözerim?

jacksonflyingv jacksonflyingv (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bunlarıda denersin:

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Ayrıca sistemdeki antivirüs programıylada derin bir tarama yaparsın.

    Daha sonrada -eğer problem devam ederse- web tarayıcını sıfırlarsın veya tam olarak sistemden kaldırarak yeniden yüklemesini yaparsın.

    Bunları tam olarak yaparsan problem mutlaka ortadan kalkacaktır.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      Adwcleaner tek başına yeterli olmayabilir. Adwcleaner ile beraber sisteminizi "tam tarama"dan geçirmenizi kesinlikle önerdiğim antivirüs yazılımları şunlardır:

      Malwarebytes AntiMalware

      Zemana AntiMalware

      Emsisoft AntiMalware

      Ne zaman virüs tehlikesiyle karşı karşıya kalsam imdadıma bu 3 program yetişir.

      omercik omercik (9418)
      6 yıl önce cevaplandı

        @temmuz ve @farurhenho kullanıcılarına ek olarak:

        Bilgisayarda varsa gereksiz, ücretsiz oyun ve programları kaldır. Aynı zamanda modemin eski bir modem mi? Bunu kontrol etmelisin. Bazen eski modemlerdeki güvenlik açıkları wonderlandsads.com gibi sorunlara yol açıyor.

        murat murat (12492)