Word'de alfabetik sıraya göre sıralama nasıl yapılır?

Elimde bir Word kaynakça var. Bunu alfabetik sıraya göre sıralamak istiyorum nasıl sıralayabilirim anlatabilecek var mı?

Word'de kaynakça alfabeye göre nasıl sıralanır?

Bir Word dosyasının içeriğini alfabetik sıraya koymak istiyorum nasıl yaparım?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Word'de listeyi alfabetik sıraya göre sıralama nasıl yapılır?

    Word uygulamasındaki Sıralama özelliğini kullanarak bir listeyi çok kolay ve hızlı bir şekilde alfabeye göre sıralayabilirsiniz.

    Word'de listeyi alfabetik sıraya koymak için aşağıdaki adımları takip edin.

    1. Adım: Word'ü açın.

    2. Adım: İlk önce üst kısımdaki sekmeler arasından Giriş sekmesinde olduğunuzdan emin olmalısınız.

    word giriş sekmesi

    3. Adım: Giriş sekmesindeki Sırala butonuna tıklayın.

    word sırala

    4. Adım: Karşınıza bir pencere gelecek. Buradan sıralamayı ne tür yapmak istediğinizi seçmeniz gerekiyor. Artan (A'dan Z'ye alfabetik sıralama) veya Azalan (Z'den A'ya alfabetik sıralama) seçeneklerinden birini seçin.

    5. Adım: Tamam'a tıklayarak alfabeye göre sıralama işlemini yapın.

    word metni sıralama

    Bu şekilde yaptığınız zaman bizim alfabetik kurallarımıza göre Word alfabetik sıralamayı otomatik olarak halleder.

    omercik omercik (9418)