Word'de belli renkteki yazıları-harfleri seçmek, silmek?

Örnek resimdeki Cümle 3, Cümle 5, Cümle 9 u nasıl seçerim. Asıl belgede çok fazla cümle var ctrl basılı tutarak seçmem zor.

misty misty (556)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle değiştirmek istediğiniz yazının rengi özel bir renkse RGB değerlerini bir yere yazın.(Metni seçip sağ tıklayıp yazı tipi rengi-- tüm renkler --özel-- kısmında görebilirsiniz)

    Belgenizde herhangi bir yere tıklayın. Giriş menüsünden Bul'a veya Değiştir'e tıklayın.Aranan kutucuğuna sol tıklayın. En aşağıdaki Değiştir başlığı altındaki Biçim'e tıklayın. Yazı Tipi'ne tıklayın. Yazı tipi renginden rengi seçin. Özel renkse Tüm renkler--Özel--RGB Kırmızı: Yeşil: Mavi: Sayıları girin. Tamam'a basın. Tekrar Tamam'a basın.

    Aşağıdaki resimde gözüktüğü gibi Aranan: Biçim yazı tipi rengi: Özel Renk(RGB(170;184;194))

    Yeni değer'e hiç bir şey yazmayıp Tümünü Değiştir'e bastığınızda o renkteki tüm yazılar silinmiş olur.

    Ya da Yeni değer kutucuğuna tıklayıp aynı şekilde renk seçebilirsiniz. Belgenizdeki siyah yazıları mavi yapabilirsiniz.

    Ya da sade Bul'up değişikliği kendiniz yapabilirsiniz.

    Gibi gibi..

    misty misty (556)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Biraz da açıklama yazarsanız daha iyi olur. Bu şekilde pek anlaşılır değil. hakan 7 yıl önce
    • Düzenledim. misty 7 yıl önce
    • teşekkürler @misty hakan 7 yıl önce