Word dökümanı kaydederken Microsoft Word 97 - 2003 Belgesi ve Microsoft Word Belgesi farkı nedir ?

Yazıları kaydederken Yeni Microsoft Word 97 - 2003 Belgesi yoksa Yeni Microsoft Word Belgesi

kullanmak mı daha iyi olur ?

mat7 mat7 (341)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Office verilerini kaydederken çıkan Word 97-2003 veya Microsoft Word Belgesi gibi sonuçlar kaydedilen belgenin uyumluluk durumunu belirler.Örneğin siz Microsoft Office 2010 kullanıyorsunuz ve bir belgeyi Word Belgesi olarak kaydettiniz.Bu durumda belgeniz Office 2010 uyumlu olacak şekilde .docx şeklinde kaydedilmiş oldu.Kaydedilen dosya da Office 2003 ve önceki sürümlerinde açılamaz durumda olacak.Eğer siz dosyayı kaydederken Word Belgesi yerine Word 97-2003 belgesi olarak kaydedereseniz dosya Office 2003 ve öncesi sürümlerine uyumlayarak dosyayı .doc uzantılı olacak şekilde kaydeder.Bu sayede belge 2003 ve öncesi sürümlerinde de açılabilir olur.

    Genel kullanımda bu durum size sıkıntı çıkartmayacaktır.Ancak Office programında 2003 ten sonra bir yenilik çıktıysa ve bu belgeyi Office 2003 formatında kaydetmeniz durumunda çıkan yeni özelliğin kaybedilmesine ve kullanılamamasına yol açacaktır.

    Office 2003 ve önceki sürümlerinde bir dosya çalıştırma durumunuz yoksa dosyanızı normal Word Belgesi olarak kaydetmeniz daha iyi bir seçenek olur.

    ismailsarp ismailsarp (6010)