Word dosyası pdf formatına nasıl çevirilir?

Word dosyası nasıl pdf olarak kaydedilir?

Word dosyası pdf dosyasına nasıl dönüştürülür?

.doc uzantılı dosya pdf formatına nasıl çevirilir?

.docx uzantılı dosya pdf formatına nasıl çevirilir?

damlakoc damlakoc (1391)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Word dosyası .docx veya .doc uzantılı olduğundan pdf olarak açılmaz. Ancak pdf formatında açmak istediğimizde, word dosyasını pdf olarak kaydetmek gerekir. Bir word dosyasını pdf formatına çevirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

    1. Word dosyanızı Office Word aracılığıyla açın. Office Word ekranınızın sol üst köşesinde olan Dosya seçeneğine tıklayın.
    2. Dosya seçeneğine tıkladığınızda açılan pencerede Farklı Kaydet seçeneğini seçin.
    3. Farklı Kaydet başlığı altında çıkan seçeneklerden PDF olarak indirin yazısına tıklayın.
    4. Office Word gerekli işlemleri yapana kadar bekleyin. Resimde gördüğünüz PDF'iniz hazır yazılı pencere açıldığında pdf dosyanıza ulaşabilirsiniz.

    Adımları izleyerek Word dosyanızı sorunsuz olarak pdf formatına çevirebilirsiniz.

    damlakoc damlakoc (1391)
    8 yıl önce cevaplandı

      Dosya > Farklı Kaydet > PDF

      akif52 akif52 (34)