Word dosyayı açmaya çalışırken bir hatayla karşılaştı sorunu ?

Word belgesi açarken böyle bir sorunla karşılaşıyorum sizce sorun nedir ve çözümü ne olmalı ? İlk olarak bilgisayrımda bir word belgesi açağım vakit elle engellemeyi kaldırarak açıyorum yada üst tarafta düzenle sekmesine basıp anca o şekilde word belgesi açabiliyorum. (mesele şudur ki genel olarak bilgisayrımda bir word belgesi açarken mecburen bu iki işlemi hep elle yapıyorum. İki tıklmayla word belgelerimi açamıyorum.)  1 yada 2 ay öncesinin word belgelerini yada kendim bir şeyler yazdığım word belgeleri gayet düzgün açılıyor. Bende belirtiğim mesele üzerinden yola çıkarak yaptıklarımı madde madde anlatacağım : 1-) office onarımı yaptım sonuç olarak sorunu çözmedi 2-) Office 2016 en iyisi kaldırıyım dedim hatta egedit içerisindeki dosyalarıda sildim 3-) Sonra tekrardan bir daha Office 2016 güncel versiyonu yükledim genede bir faydası olmadı Sonuç olarak durumlar böyle Yalnız dikkati çeken internette bu sorunu araştırıken 1 tane paragraf var şöyleki : Bu sorun, genellikle iletim işlemi sırasında dosya üçüncü taraf yazılım tarafından değiştirildiğinde oluşur ve bu nedenle dosya açılamaz. Ben bu sorundan önce Bir bulut depolama uygulamasına bir sürü word dökümanı yükledim sonuçta veri aktarımı yaptım ondan dolayımı acaba ? Sorun tam olarak nasıl türedi anlamış değilim.

-Teşekkür Ederim

lucas77 lucas77 (199)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu sorun genellikle başka bir bilgsiyardan kendi bilgisayarınıza aktardığınızda bu sorunu ile karşılaşa bilirsiniz

    1.Çözüm çok kolay:

    1. İlk olarak hangi word dosyasında bu hatayı alıyorsanız sağ tıklayın ve özellikler'e tıklayın
    2. Ardından gelen ekrandan Engellemeyi kaldır'a tıklayın.
    3. Sonra Uygula'ya ve tamam'a tıklayın.
    4. Son olarak uygulamayı açmayı deneyin.

    2.Çözüm:

    1. Yukardaki işlemi yaptıkdan sonra word belgesini aç.
    2. Açtıkdan sonra Dosya ardından Seçenekler'e tıkla.
    3. Gelen ekrandan Güvenlik Merkezi ardından Güvenlik merkezi ayarlarına tıkla.
    4. Gelen ekrandan'da Korumalı görünüm sekmesine gelelim ve ordaki tüm seçeneklerdeki tikleri kaldır.

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Malesefki sorun devam ediyor. lucas77 4 yıl önce
    • @lucas77 güncelledim darkcrak 4 yıl önce
    • @darkcrak ikinci çözümü görmeden yazdım uşağım kusura bakma :( bu da bulunsun. hakan 4 yıl önce
    • Sorun yok @hakan darkcrak 4 yıl önce
    • Teşekkür Ederim çözümünüz için. lucas77 4 yıl önce

    Word dosyayı açmaya çalışırken bir hatayla karşılaştı çözüm önerim;

    1. Word uygulamasını aç.
    2. Dosya > Seçenekler bölümüne gel.
    3. Güven Merkezine tıkla.
    4. Güven Merkezi Ayarları'na tıkla.
    5. Korumalı Görünüm seçeneğine tıkla.
    6. Kaynağı İnternet olan dosyalar için Korumalı Görünümü Etkinleştir ve Güvenli olmayabilecek konumlarda bulunan dosyalar için Korumalı Görünümü etkinleştir seçeneklerinin işaretlerini kaldır.
    7. Tamam botuna tıklayarak ayarları kapat.

    Şimdi tekrar dene.

    hakan hakan (15394)