Word sayfasını tekrar farenin sağ tıkla menüsüne nasıl ekleyebilirim ?

Bilgisayarda fareyi sağ tıkadığımız yenile ve yeni dosya , not ve Word sayfalarını açtığımız vesaire seçenekleri olan menüsünde Microsoft Word sayfa seçeneği yok oldu , not defteri ve evrak çantası seçenekleri duruyor fakat Word sayfaı yok . Ben bir şekilde bir yeri kapattım sanırım fakat hatırlayamıyorum … Word ü tekrar sağ tıkla menüsüne nasıl ekleyebilirim ?

mat7 mat7 (341)
9 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Masaüstünde sağ tıklama menüsüne "Yeni Word Belgesi" eklemek için şunu deneyin

    1. Masaüstündeyken Windows tuşu ve R tuşlarına birlikte basın.
    2. Çalıştır penceresi açılacaktır. Çalıştıra şu komutu yazın ve enter tuşuna basın.
      winword.exe /r

    Bu işlemden sonra Word masaüstünde sağ tuşla açılan menüye gelmiş olacaktır.

    Yukarıdaki işlem bir sebepten çalışmaz ise,

    1. Office Kurulum medyasını sürücüye takın.
    2. Office kurulumunu başlatın.
    3. Kurulum sırasında Onarma işlemini seçin.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

      Merhaba  cevap  verdiğiniz  için   teşekkkürler .

      Dediğinizi   yaptım   fakat

      öylede   yaptım   durum  aynı   yine   bu  uyarı  çıkıyor  ( winword.exe /r   Windows tarafından  bulunamıyor .  İsmi  doğru  yazdığınızda  emin  olun yeniden  deneyin . )   Ve   neyi   ve  hangi   arama   bölümüne   yazmışım  anlayamadım ?
      mat7 mat7 (341)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Cevabımı biraz düzenledim. Arama bölümüne yazmışsınız. Ondan dolayı böyle bir mesaj almışsınız. murat 9 yıl önce
      • Hangi sürüm Office kullanıyorsunuz? murat 9 yıl önce
      • Office 2010 mat7 9 yıl önce
      • Alternatif çözüm ekledim. murat 9 yıl önce
      • Maalesef dvd im arızalı , zaten bu surunumla ilgili soruyuda yarın yazacaktım burada . Siz bu konuyla ilgilide bir bilginiz ve yardımız olabilir mi acaba ? mat7 9 yıl önce

      Masaüstünüze sağ tıklayıp "Yeni" seçeneğine geldiğinizde "Yeni Word Belgesi" yazısını geri getirmek için aşağıdaki kayıt dosyalarını indirip çalıştırınız. Ardından masaüstünüze sağ tıklayıp Yenile deyiniz ve sorununuz çözülmüş olacaktır. Bu işlem eski ve yeni Word formatlarını bu menüye ekleyecektir.

      doc.reg

      docx.reg

      utkubayat utkubayat (885)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Söylediğiniz dosyaları indirdim tarattım ve çalıştır a tıkladım fakat şu uyarı çıkıyor iki dosyadanda aynen yazdım aşağığa . Ne yapmalıyım sizce ? ( Bilgilerin eklenmesi, değerlerin istenmeden değiştirilmesine veya silinmesine neden olabilir ya da birleşenler düzgün şekilde çalışmayabiliir. C:\Users\User\Downloads\doc.reg.içinde bu bilgilerin kaynağına güvenmiyorsanız bunları kayıt defterine eklemeyin . Devam etmek istediğinize eminmisiniz ? Evet Hayır ) mat7 9 yıl önce
      • Evet'e basıp ardından Tamam'a basınız ve masaüstüne gelip sağ tıklayarak Yenile deyiniz. Bu işlemlerin ardından sorununuz büyük ihtimalle çözülecektir. utkubayat 9 yıl önce
      • Yaptım ardın bir kare yeniledim ve hatta bilgisayarı kapattıp açarak tekrar başlattım fakat durum maalesef aynı .... Sanırım sizinde çareleriniz bitti ... Çok sağ olun çok uğraştırdım sizi... Verdiğiniz cevaplar bana olmasa da başkalarına çözüm olacaktır mutlaka .... Yaptım ardın bir kare yeniledim ve hatta bilgisayarı kapatıp açarak tekrar başlattım fakat durum maalesef aynı .... Sanırım sizinde çareleriniz bitti ... Çok sağ olun çok uğraştırdım sizi... Verdiğiniz cevaplar bana olmasa da başkalarına çözüm olacaktır mutlaka .... Bana çözüm olmuş cevaplara dediğiniz gibi solda onayla ya tıkladım fakat ( Güvenilirlik seviyeniz yetersiz. ) uyarısı çıktı .... Ne yapmalıyım ? Ne yapmalıyım ? mat7 9 yıl önce

      kardeş ben office 2010 kullanıyom 97 ve 2003 seçeneği çıkmış onu nasıl kaldırcaz

      iblah60 iblah60 (1)