Worddeki şiiri excelde tek bir hücreye nasıl kopyalarım?

Wordde alt alta yazılmış 4 cümleden oluşan metni excelde tek bir hücreye yapıştırdığımda 4 satıra yapışıyor. Hücrenin alta genişleyip metnin tek hücrede gözükmesi için ne yapabilirim?

misty misty (556)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Ekleyeceğin satıra çift tıkla yapıştır tek satıra böylelikle şiiiri yapıştırırsın sütünu da elinle hafif sağa çekersen istediğin olur sanırım.

    Eğer olmaz ise aşağıdaki resimde kırmızı çizgi ile gösterdiğim Metin kaydır tuşuna tıkla bu sefer büyük ihtimal ile olur.Excel Metni Kaydır

    Şiir Yunus Emre'ye aittir aşağıda tamamı var :D Merak edenler için.

    ACEP BU BENİM HALİM

    Acep bu benim canım, azat ola mı ya Rab
    Yoksa yedi Tamu'da yana kala mı ya Rab

    Acep bu benim halim, yer altında ahvalim
    Varıp yatacak yerim, akrep dola mı ya Rab

    Can hulkuma geldikte, Azrail'i gördükte
    Ya canımı aldıkta, asan ola mı ya Rab

    Dar oldu bana düzler, gice ile gündüzler
    Dünyaya bakan gözler, didar göre mi ya Rab

    Allah olucak Kadı, bizden ola mı razı
    Görüp Habib'in bizi, şef'i ola mı ya Rab

    Yunus kabre vardıkta, Münker Nekir geldikte
    Bize sual ettikte, dilim döne mi ya Rab

    kutlugalp kutlugalp (136)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Wrap Text'in Türkçesi Metni Kaydır'mış, Metni Sar iye çevirmiştim, sallamışım :) alattin 7 yıl önce
    • Bende Metni Sar diye tuş arıyorum 10dk'adır :D kutlugalp 7 yıl önce
    • Gece hücreye çift tıklamayı akıl edememişim kendime gülüyorum şu an :D misty 7 yıl önce
    • :D Hakkını helal et. Ben gülmedimğimi söyleyemem :D kutlugalp 7 yıl önce

    Hangi Excel sürümünü kullandığınızı yazsaydınız iyi olurdu.

    Metni hücreye yapıştırdıktan sonra Wrap Text  (Metni Kaydır) tıklayabilirsiniz.

    Veya metni yapıştırmadan Insert (Ekle) >  Text (metin) > Text Box (metin Kutusu) seçeneğini tıkladıktan sonra metni metin kutusuna yapıştırabilirsiniz.

    alattin alattin (16984)