WordPress Galeri Oluşturma

WordPress galeri oluşturmak için eklentiye ihtiyaç var mıdır?

WordPress galeri nasıl oluşturulur?

WordPress fotoğraf galerisi nasıl oluşturulur?

damlakoc damlakoc (1391)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    WordPress galeri oluşturmak için eklentiye ihtiyaç var mıdır?

    WordPress üzerinde galeri oluşturmak için eklentiye ihtiyacınız yok. Ekstra olarak eklenti yüklemeden de galeri oluşturabilirsiniz. Ancak özel istekleriniz varsa veya daha iyi görüntüye sahip bir galeri istiyorsanız eklentilerden de faydalanabilirsiniz. WordPress Eklentiler bölümünden Yeni Ekle butonuna tıklayarak istediğiniz eklentiyi arayıp indirebilirsiniz. WordPress üzerinde galeri oluştururken kullanabileceğiniz kullanımı kolay ve işinize yarayacak eklentiler:

    • Gallery

    • NextGEN Gallery

    • Contest Gallery

    WordPress galeri nasıl oluşturulur?

    1. Yazılar bölümünden Yazı Ekle seçeneğini seçin. Ortam Ekle butonuna basın.
    2. Galeri Oluşturu seçin, Dosya yükle bölümüne girin ve Dosya seçin butonuna tıklayarak galeride olmasını istediğiniz resimleri yükleyin.
    3. Daha sonra resimlere tıklayarak sağ kısımdan Başlık, Altyazı gibi özellikleri girin.
    4. Resimlere istediğiniz özellikleri ekledikten sonra, kullanacağınız resimlerin hepsi seçiliyken Yeni Galeri Oluştur butonuna basın.
    5. Açılan pencerede galeriniz kaç sütundan oluşsun, resimlerin boyutları ne kadar olsun gibi değerleri belirleyin.

    Galeri Ekle butonuna bastığınızda galeri oluşacaktır.

    damlakoc damlakoc (1391)