Wordpress ile +18 Blog kursam ceza yer miyim?

Merhaba arkadaşlar, 2017 yılında WordPress'te +18 Blog sitem vardı, 1 yıl kadar neredeyse aktif bir şekilde çalışıyor gün geçtikçe ziyaretçi sayısı yükseliyordu ve link kısaltarak para kazanıyordum. 1 Yılın sonunda site kapatıldı o zamanlar ceza yerim diye çok korkmuştum yaşım 18 altıydı, şimdi açsam bir sorun olur mu veya açsam nasıl yakalanmam?

emrearas emrearas (22)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Wordpress blog https://wordpress.com/support/mature-content/ linkinde çıplaklık, yetişkinlere yönelik içerğine izin verdiğiniz yazmış.

    Ama siteyi yaptıktan sonra https://wordpress.com/abuse/ buradan onlara bildirmeniz gerekiyormuş. Çünkü yetişkin içerik kategorisine sokacaklarmış.

    İçerikler Porno olmamalıymış.  Yani çıplak kadın resmi olabilir ama porno koyamazsın.  Yukarıdaki linki incelersen Wordpress blog yayınlama kurallarını görebilirsin.

    +18 kavramınının sınırları önemli.  Baltacı Avukatlık Ofisi sitesinde şöyle yazmış: "kısaca bir özet yapmak gerekirse Türk Ceza Kanunu dolayısıyla Porno sitesi açmak sitenin içeriğine göre bir veya birden fazla maddenin ihlali sayılabilmekte ve cezalandırılmaktadır."  Eğer Türkiye'de yaşıyorsan hukuki sınırları bilmen gerekiyor.

    murat murat (12492)
    3 yıl önce cevaplandı

      Yasal olmadığını zaten görebiliyoruz internetten araştırınca, 2 yıla kadar hapis ve para cezası da var bunun.

      hydra hydra (3800)