Localhost WordPress "Access denied for user 'wpcomtr_upload'@'localhost'" sorunu

Arkadaşlar localhosta wordpress kurdum.Daha sonra theme(tema) yükledim.Ancak siteme girince şu hatayı alıyorum:

Access denied for user 'wpcomtr_upload'@'localhost' (using password: YES)

Bunu nasıl çözerim?

sapphire sapphire (66)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Tema içinde MYSQL'e bağlanmaya çalışan kodlar var sanırım ve bu tema içindeki MYSQL erişimi için gerekli kullanıcı adı ve parolası için hata veriyor. wpcomtr_upload'@'localhost'  böyle bir kullanıcı adı için kullanıcı adı veya parolada sorun var.

    Access denied for user  / ...kullanıcısı için erişim engellendi anlamına gelir ve bu hata genelde parola / kullanıcı adı kombinasyonlarında hata varsa alınır.

    alattin alattin (16984)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Bu sorunu nasıl çözerim @alattin ? Sorun hala devam ediyor sapphire 5 yıl önce
    • @sapphire Wordpress bilgim çok fazla yok ama Tema dosyalarına bak. Bir yerde settings.php gibi bir dosya vardır. Ya da tema ayarlarında kullanıcı adı ve şifre girebileceğin bir bölüm vardır. alattin 5 yıl önce

    Localhost'a wordpress yükleme amaçınız nedir? eğer localhost'a wordpress yükleme amaçınız test içinse sorun yok ama "hosting ve domaine para vermeyim localhost'a wordpress yükleyim blog kurayım insanlar faydalansın" diyorsanız localhost'a wordpress yüklemeyin derim. Ücretsiz hosting domain siteleri var.

    ilkaybaki ilkaybaki (236)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @ilkaybaki hocam ücretsiz hosting sitelerinde de denedim gene aynı hatayı alıyorum.Nasıl çözmem lazım bunu? sapphire 5 yıl önce