WordPress "The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini" hatası

Arkadaşlar ben wordpresse bir plugin yüklemeye çalışıyorum ancak max size uyarısı veriyor.Yüklenecek dosya boyutunu nasıl arttırabilirim?

sapphire sapphire (66)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Wordpress upload limitini arttırmak için birden fazla yöntem var:

    .htaccess dosyasını düzenlersen aşağıdaki gibi değerler göreceksin

    php_value upload_max_filesize 128M
    php_value post_max_size 128M
    php_value memory_limit 256M
    php_value max_execution_time 300
    php_value max_input_time 300

    Wordpress upload limitini arttırmak için bunları değiştirmen yeterli.

    Eğer bu dosyaya erişimin yoksa Functions.php dosyası içine Wordpress upload limitini arttırmak için şu satırları ekleyebilirsin

    @ini_set( 'upload_max_size' , '128M' );
    @ini_set( 'post_max_size', '128M');
    @ini_set( 'max_execution_time', '300' );

    Yine wp-config.php dosyası içine Wordpress upload limitini arttırmak için şu satırları ekleyebilirsin

    @ini_set( 'upload_max_size' , '64M' );
    @ini_set( 'post_max_size', '64M');
    @ini_set( 'memory_limit', '15M' );

    Son olarak istersen plugin kullanabilirsin: Increase Max Upload Filesize

    alattin alattin (16984)