WordPress Video Ekleme

WordPress sayfasına video eklemek için eklentiye ihtiyaç var mı?

WordPress sayfasına video nasıl eklenir?

WordPress sayfasına eklenti ile video nasıl eklenir?

damlakoc damlakoc (1391)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    WordPress sayfasına video eklemek için eklentiye ihtiyaç var mı?

    WordPress sayfasına video eklemek için bir eklenti yüklemek zorunda değilsiniz. Video ekleme eklentisi olmadan da sayfanıza video ekleyebilirsiniz. Ancak daha pratik ve bir çok özellik getirmesi açısından eklentiler de tercih edilebiliyor. WordPress sayfanıza video eklemek için İki yöntemi de kullanabilirsiniz.

    WordPress sayfasına video nasıl eklenir?

    WordPress sayfasına video yüklemek için yapmanız gereken çok basit bir işlem.

    1. WordPress Başlangıç panelini açın. Ortam > Yeni Ekle butonuna tıklayın.
    2. Açılan sayfada Dosya Seçin butonuna tıklayın ve yüklemek istediğiniz videoyu seçin.

    3. Daha sonra eklemek istediğiniz yazıyı düzenleyip, Ortam Ekle butonuna basın ve kütüphaneye eklediğimiz videoyu seçin. Video yazıya eklenecektir.

    WordPress sayfasına eklenti ile video nasıl eklenir?

    WordPress sayfasına video yüklemek için bir çok eklenti mevcut. Bu örnekte ShortCode Ultimate eklentisini kullanacağız. Aynı zamanda bir çok farklı işe yarayan bu eklenti problem yaşamadan video eklemenizi de sağlayacaktır. ShortCode Ultimate linkinden ulaşabilirsiniz.

    1. Eklentiyi indirin ve kurun.
    2. Eklentiyi kurduğunuzda yazı yazma ekranına Ortam Ekle butonunun yanına Insert shortcode butonu gelecek.
    3. Butona tıklayın. Açılan pencerede gördüğünüz video sitelerinden birine tıklayın ve videonun linkini yapıştırın.

    4.  Alt kısmından boyutuyla ilgili ayarlamaları da yapabilirsiniz.

    damlakoc damlakoc (1391)