WordPress Youtube videosu ekleme

WordPress sayfasına youtube üzerinden video nasıl eklerim?

Youtube videosunu bilgisayarıma indirmeden WordPress sayfama nasıl eklerim?

WordPress sayfasına youtube videsu eklemek için eklentiye ihtiyaç var mı?

Youtube videosunu WordPress sayfama nasıl eklerim?

damlakoc damlakoc (1391)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    WordPress sayfasına youtube videsu eklemek için eklentiye ihtiyaç var mı?

    WordPress sayfasına youtube üzerinden video eklemek için bir eklentiye ihtiyaç yok. WordPress ve Youtube bize bu konuda kolaylık sağlıyor. Herhangi bir eklenti yüklemeden pratik bir şekilde youtube videosunu WordPress sayfasına ekleyebilirsiniz.

    WordPress sayfasına youtube üzerinden video nasıl eklerim?

    Youtube üzerindeki bir videoyu bilgisayara indirmekle uğraşmadan WordPress sayfasına eklemek için aşağıdaki adımları takip edin.

    1. WordPress sayfasına eklemek istediğiniz videoyu youtube üzerinden açın.

    2. Videonun alt kısmındaki Paylaş butonuna tıklayın. Ekle seçeneğini seçin.

    3. Açılan kısımda Daha fazla göster butonuna basarak videonun boyutunu vb. özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

    4. Çıkan kodu kopyalayın ve WordPress sayfanıza gelin. Başlangış kısmından videoyu eklemek istediğiniz yazıyı açın.

    5. Yazının Metin bölümüne girerek kopyaladığınız kodu buraya yapıştırın.

    Video yazıya eklenecektir.

    damlakoc damlakoc (1391)
    8 yıl önce cevaplandı

      Son WordPress güncellemeleri ile sitenize YouTube videosu eklemek oldukça basit bir hale geldi. Tek yapmanız gereken YouTube videosunun bağlantısını kopyalamak ve post içine yapıştırmak.

      ihsanp ihsanp (1)