WPA3 çıktı mı çıktıysa yükleyebilir miyiz?

Merhabalar :)

Wpa3 çıktı mı özellikleri neler çıktıysa tilgin modeme nasıl yükleyebiliriz ? Ve tilgin de yazılım güncellemesi şıkkı bulamadım ?

Not:Bu soruyu sormamın nedeni krack wpa2 açığı olmasından dolayıdır...

brokropro123 brokropro123 (21)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Evet WPA3 kullanıma girdi. WiFi Alliance sertifikasına sahip cihazlarda WPA3 kullanılabilecek. Donanım üreticileri, piyasada mevcut olan ve WPA3 desteği eklenebilecek modemlere güncelleme çıkartacaktır.

    TTNet ile verilen Tilgin modemlere WPA3 güncellemesi gelmez.

    KRACK saldırısı nedir, KRACK saldırısından nasıl korunurum?

    alattin alattin (16984)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Krack açığından korunmak için VPN faydalı mıdır? Ve tilgin modemlerde yazılım güncellemesi yapma veya türk Telekomdan isteme şansım yok mu? brokropro123 5 yıl önce
    • Ve tilgin modemin arayüzü neden bu kadar kısıtlı... brokropro123 5 yıl önce
    • @brokropro123 VPN senin ağ üzerindeki oluşturduğun trafiği şifleyerek verilerinin çalınmasına engel olur. VPN oluşturacağın tüm trafiği şifreleyeceğinden dolayı bilgilerin başkalarının eline geçmez. Tilgin modemde TTNET'e özel bir rom yüklü. Maalesef bu sebepten güncelleme ve özellik edinmek mümkün değil. Türk Telekomun böyle bir güncelleme çıkaracağını düşünmüyorum açıkcası. alattin 5 yıl önce