Wpe Pro programı virüslü mü?

Bir hack programı var kullanmak istiyorum biliyorum hack güzel bir şey değil ama yani nedense içimden kullanmak geliyor. Wpe Pro programı var dosyayı indiriyorum virüs total ile tarama yaptığımda kendi antivirüsümde tarama yaptığımda virüs algılıyor özellikle virüs totalde 44/53 virüs veriyor tarama sonuçları https://www.virustotal.com/tr/file/14be5ad7d72eea36c767e6f496e63b41ed3d2296c62a215c37f12f9d605b11db/analysis/1412441739/ bu. Acaba ben bu programı kullanırsam zarar görücekmi bilgisayar çoğu insan virüs yok diyor 3 senedir kullanıyorum diyor ama ben güvenemiyorum acaba sizin fikriniz nedir yani sadece hack programı olduğu için mi virüs algılıyor.

yusufcb yusufcb (30)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Wpe Pro (Winsock Packet Editor) virüs değil fakat bir Hack tool olduğu için pek çok antivirüs programı WpePro'yu virüs olarak tespit eder.

    Winsock Packet Editor yani WPE Pro güvenilir bir programdır.  Basitçe WPE Pro bir ağ dinleciyidir.

    WPE Pro'tu başlıca şu işlemlerde kullanabilirsiniz:

    • Ağ problemlerinin giderilmesinde
    • Ağ ihlallerinin tespitinde
    • Ağ ile ilgili bilgi toplamakta
    • Ağ ile ilgili istatistik toplamada
    • Ağ tarafiğini dinlemede

    WPE Pro buradan indirilebilir.

    WPE pro virüs değildir. WPE pro güvenilir bir programdır. Yapısı gereği antivirüs programları tarafından virüs olarak nitelendirilebilir. Bazı virüsler ayrıca WPE pro'yu kullandığı için antivirüs veritabanlarında WPE pro imzası virüs olarak bululur.

    Bu durum false possitive olarak adlandırılır. Yani bir dosyanın virüs olmadığı halde virüs olarak tespit edilmesi durumu.

    Sonuç olarak WPE Pro'yu güvenilir bir kaynaktan indirip kurabilirsiniz.

    murat murat (12492)