Wpf Listbox SelectedItem veri okuma

Merhaba arkadaşlar. Geliştirdiğim Wpf uygulamasında Listboxa ait SelectedItem metodunda aşağıdaki resimde gördüğünüz değerler dönmektedir. Örnek olarak name özelliğine ait değeri alabilmek için c# tarafında hangi metodu kullanabilirim? Kendi denemelerimde sadece object türüne aynı şekilde gönderebildim. object üzerinden okuma yapabilir miyim?

 object obj = lbxListe.SelectedItem;

örnek

extzero extzero (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Biraz yardımla sorunumu çözdüm. Başka arkadaşlara yardımı olabilir diye aşağıya ekliyorum.

    Dizi dizi = (Dizi) (lbxListe.SelectedItem);
    lbltest.Content = dizi.name.ToString();

    extzero extzero (1)