WS.Reputation.1 nedir?

Norton antivirüs programı kullanıyorum.Virüs programı WS.Reputation.1 adlı sicile dayalı ağ tehdidi türü tespit edebiliyor.Bu WS.Reputation.1 hakkında bilgi verir misiniz?

komando82 komando82 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    WS.Reputation.1 nedir?

    Kısaca, WS.Reputation.1 Symantec firması tarafından üretilen güvenlik derecesi düşük dosyalar için verilan addır.

    Norton antivirüs dosyaları tarar. Bazı dosyalar virüs olmasa bile kullanıcılardan gelen geri bildirimler sonucunda bir güvenilirlik puanına tabi tutulurlar. WS.Reputation.1 bu dosya güvenlik riski oluşturuyor ve güvenilmez demektir. Bu symantec şirketinin güvenilirlik tabanlı bir teknolojisidir.

    Norton dosyayı tarar dosyadan şüphelenir, fakat tam anlamıyla virüs olup olmadığına karar veremez. Bu durumda WS.Reputation.1 olarak gösterir.

    Bu durumda farklı antivirüs programları ile taramakta fayda var.  Böylelikle dosya virüs mü değil mi karar vermek daha doğru olacaktır.

    hakan hakan (15409)