www.facebook.com ana makinesinin sunucu DNS adresi bulunamadı.

Facebook'a erişmek istediğimde şu hatayı alıyorum:

u siteye ulaşılamıyor

www.facebook.com ana makinesinin sunucu DNS adresi bulunamadı.

DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

www.facebook.com ana makinesinin sunucu DNS adresi bulunamadı. hatasının çözümü nedir?

murat murat (12492)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    www.facebook.com ana makinesinin sunucu DNS adresi bulunamadı hatasının çözümü nedir?

    Bu hatanın sebebi kullanmakta olduğunuz DNS sunucunun facebook.com için yanıt vermemesidir. Çözüm olarak başka DNS sunucu kullanmayı deneyebilirsiniz.

    Windows 10'da DNS nasıl değiştirilir?

    Windows 8'de DNS nasıl değiştirilir?

    Windows 7'de DNS nasıl değiştirilir?

    Türk Telekom DNS sunucuları zaman zaman Facebook.com için bu hatayı veriyor. Çözüm olarak başka DNS sunucu kullanabilirsiniz.

    En iyi ücretsiz DNS sunucular hangileridir?

    murat murat (12492)