x64 tabanlı Sistemlerde Windows 10 Sürüm 1511 için Güncelleştirme (KB3122947) - Hata 0x80070643 Nedir ve nasıl düzeltilir?

m151205_5a282.jpg

• x64 tabanlı Sistemlerde Windows 10 Sürüm 1511 için Güncelleştirme (KB3122947) - Hata 0x80070643

Windows 10 x64 tabanlı sistemimde Microsoft Update sırasında bu mesajla  karşılaşıyorum. Nasıl düzeltebilirim?

temmuz temmuz (12505)
8 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    • x64 tabanlı Sistemlerde Windows 10 Sürüm 1511 için Güncelleştirme (KB3122947)

    Windows 10 x64 tabanlı sistemlerde 1511 sürüm işletim sistemi derlemesini 10586.17'den 10586.26'ya yükseltme fonksiyonlu bir Microsoft güncellemesidir. Fakat yükleme hataları baş göstermesi sebebiyle bu güncelleme Microsoft tarafından geri çekilmiştir. Ancak güncellemeye başlayıpta güncellemenin ilgili dosyasını (KB3122947) sistemlerine download edenler yüklemeyi tamamlayamadıkları için Windows Update'te devamlı olarak bu hata ile karşılaşmaktadırlar.

    Çözüm: Komut İstemini (CMD) yönetici olarak başlatın ve arabirime alttaki komutu yapıştırarak enter'layın:

    dism /online /add-package /packagepath:C:\Windows\SoftwareDistribution\Download\c4a1b8896ce9fbfea96c1ee6890d52a5\windows10.0-kb3122947-x64.cab

    Bu şekilde hatalı update dosyası sistemden kalkmış olacak ve haliyle Microsoft Update yeniden normal ve mevzubahis hata mesajı çıkmadan çalışmaya başlayacaktır.

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

      Teşekkürler işlem başarılı dedi ve güncelleme sorunu düzeldi.

      ismet6 ismet6 (1)
      8 yıl önce cevaplandı

      Teşekkürler sayenizde sorun çözüldü.

      okany okany (1)
      8 yıl önce cevaplandı

      iyi günler sorunu çözdüm ama bende windows sürüm 1511 güncellemesi gözükmüyor sürekli güncelleştirmeleri denetle diyorum güncelleme gözükmüyor çözümünü söylermisiniz

      usta09 usta09 (37)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Konu dışına çıkmamak adına yeni soru sorarak sorununuza çözüm arayabilirsiniz. brsozl 8 yıl önce
      • @brsozl'in belirttiği şekilde konu açarak sorabilirsin. Yardım etmeye çalışacağım. temmuz 8 yıl önce