Xbox Game Bar nasıl kaldırılır?

Windows 10 kullanıyorum ve görev yöneticisinde xbox game bar diye bir şey sürekli açırı CPU kullanıyor. Xbox Game Bar nedir? Virüs olabilir mi? Xbox Game Bar dan nasıl kurtulurum? Xbox Game Bar kaldırmak istiyorum.

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Xbox Game Bar Windows 10 bileşenlerinden biri. Xbox Game Bar  virüs değil. Windows 10 yüklediğinde otomatik yüklü geliyor.

    Win + G tuşlarına basarsan göreceksin. Ekran görüntüsü, video kaydı filan alabiliyorsun. Ya da ses ile ilgili ayarlamalar yapabiliyorsun. yine Xbox Social gibi eklentileri ile arkadaşlarınla konuşabiliyorsun.

    Xbox Game Bar kaldırmak normal yollarla mümkün değil. Widows 10 sisteminin bir parçası olduğundan Program Ekle veya Kaldır bölümünden kalkmıyor. Diğer yöntemler de Windows 10 stabiletisini bozabilir.

    murat murat (12492)
    3 yıl önce cevaplandı

      Windows'un bir parçası ve normal şartlarda kaldırılamaz, sadece devre dışı bırakılabilir.

      "Ayarlar > Oyun" kısmına gelip XBOX Game Bar'ı devre dışı bırakabilirsin.

      XBOX Game Bar'ı açtığım zaman Game Bar'ın CPU kullanaımı %2'yi geçmiyor bile hatta %1 maksimum oluyor.

      hydra hydra (3800)