Xcode iPad'i görmüyor

Xcode ile iOS için uygulama geliştirmek ve simülatör yerine iPad veya iPhone cihaz üzerinde debug etmek istiyorum. Fakat Xcode debug menüsünde sadece iOS simülatörleri mevcut ve iPad / iPhone cihaz görüntülenmiyor.

Xcode'de debug için iPad / iPhone nasıl kullanabilirim?

alattin alattin (16999)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    iPad veya iPhone'u simülatör yerine test / geliştirme ortamı olarak kullanmak istiyorsanız Xcode içersinde şu işlemleri yapın:

    1. Xcode içerisinde Window tıklayın.
    2. Organizer'i seçin.
    3. Organizer içerisinde sol tarafta debug yapmak istediğiniz iPad / iPhone (iPad / iPhone usb kablo ile Mac'inize baglıysa) cihazı göreceksiniz.
    4. iPad / iPhone cihazı seçin ve orta alandaki Use for Development seçin.
    alattin alattin (16999)