Xiaomi 10000 Mah powerbankıma şarj aleti dayanmıyor şarj aletimi dandik yoksa uygun şarj aletimi değil aldıklarım hep aşırı ısınıp kokuyor bozuluyor

Powerbank için ayrı şarj aleti mı almaliyim kaliteli şarj aleti alsam onu da bozar mı çözüm nedi

therescue17 therescue17 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Aldığın şarj aleti dandikse tabikide bozulur hatta patlama riski de var onların senin aldıklarının patlamaması büyük şans. Yan sanayi şarj aletlerinde sertifika vs. yok senin aldığın şarj cihazı tam Çakma o zaman bazı yan sanayi ürünler A kalitede senin aldıkların dandik bozulması normal.

    Bilgisayar ile şarj etmeyi deneye bilirsin

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Şarj aleti de lokma ve ısınma oluyor anlatamadım galiba kusura bakmayın xioami taş gibi onda sorun yok sorun şarj aleti dayanmıyor ısınıp bozuluyor therescue17 4 yıl önce
    • Şarj aleti dediğin ? anlamadım onu @therescue17 telefonu şarj ettiğimiz şarj mı darkcrak 4 yıl önce
    • @therescue17 çözümü güncelledim bakarsın darkcrak 4 yıl önce
    • Bilgisayarı da bozmasın 😂 therescue17 4 yıl önce
    • Bozmaz fakat ikj başka bir şarj aletinde dene veya kabloyu değiştir @therescue17 darkcrak 4 yıl önce

    Bendede aynı sorun var. Elimde bir tane Sony akıllı telefonun (modelini hatırlamıyorum) paketinden çıkan orjinel telefon şarj aleti ve 5 tane Samsungun cihaz paketinden çıkanlar var. Samsungların hepsi sırf Powerbankı şarj etsin diye takdığımda bozuldu ancak, Sony banamısın demiyor.

    Yani orjinel şarj aletini bozmaz.

    genius genius (190)