Xiaomi alınır mı?

XAOMİ  Telefonlar bu aralar çok  revaçta bi kaç arkadaşım tavsiyesi üzerine bende araştırdım kötü yorum fazla bulamadım açıkcası sizin görüşleriniz nedir acaba ?

morganflex morganflex (40)
6 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Teknik özelliklere bakarsak diğer telefonlardan daha kaliteli bir telefon olduğu görülüyor. şık tasarımı sayesinde insanların gözünden ışık parlıyor. Rami 6 GB Dahili hafızası 128 GB olan Xiaomi mi 6 size uçak jeti hızında hız sağlayacaktır.

    ALINIR MI ?

    İnternette baya bir araştırma yaptım Hiç OLUMSUZ cevap bulamadım bana görede güzel bir Telefon bütçen Yeterliyse AL derim. Fakat sıkıntı şurda İthalat ( Çinden Geldiği için ). Garanti, Servis ve güncelleme konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz iyice araştırın bu konuları

    nvidiagtx nvidiagtx (690)
    6 yıl önce cevaplandı

      Alabileceğin en iyi telefon. Tam bir fiyat/performans ürünü. Oyun için iyi, ucuz ve iyi olarak Xiaomi Mi 6 veya Mi5s öneririm.

      toprak34 toprak34 (2026)
      6 yıl önce cevaplandı

        Xiaomi Türkiye'de resmî olarak satışı olmayan bir telefon üreticisi. Bu yüzden Hepsiburada, Gittigidiyor gibi online mağazalardan ithalatçı garantili olarak almak durumunda kalıyoruz. "Bunun bir dezavantajı var mı?" diye sorarsan, bence hiç yok. En azından telefonu almamak için geçerli bir sebep olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Zaten garantisi olunca ne oluyor ki? Telefonu "kullanıcı hatası" deyip kullanıcının başına iteliyorlar. İthalatçı garantili olması bana göre bir dezavantaj değil.

        Ayrıca sana şu tavsiyeleri vereyim:

        LG panellerde Ghost Screen olayı çok sık görülüyor. Alacağın zaman satıcıyla konuş, mümkünse LG panel olmasın. Sharp panel iyidir, böyle olabilir.

        Bir de ROM'unu sor. Global kararlı olursa daha avantajlı olur senin için.

        Cihaz olarak Redmi Note 4Mi Note 3Mi Max 2 veya Mi 6 öneririm.

        Satıcıyla konuşurken iyice bilgi almaya dikkat et. Bazen Redmi Note4 diye Redmi Note 4x gönderir, band20 desteği olmadığı için kırsalda 4G çekmez.

        omercik omercik (9418)
        6 yıl önce cevaplandı

          2 ay önce Xiaomi Mi 6 aldım. Telefondan çok memnunum hızı, akıcılığı ve bataryası özellikle beni çok rahat ettirdi. iPhone 5s kullanırken yaşadığım şarjım bugünü kurtaracak mı sorusunu artık düşünmeme gerek kalmadı.

          Telefon tam bir fiyat performans telefonu. Telefonun kullanıcı gözünden kısaca incelersek;

          • Şuanda Android tarafından en güçlü snapdragon işlemcisini kullanıyor. Bu sebeple hızından şüpheniz olmasın.
          • Keza Ram 6 gb ve %50 si boş olarak size kalıyor.
          • 128 GB lık versiyonu aldım ve hafıza sorunum artık yok.
          • Bataryası 3350 mAh ve 1 günü rahat çıkartıyor. Çok kullanım olmazsa 2 gün çıkaracaktır.
          • Kamerası gündüz çekimlerinde bence gayet iyi (Dual Kamera). Gece performansı çok iyi değil.
          • Sesi gayet yüksek çıkıyor ve stereo ses çıkışları bulunduruyor.
          • Su geçirmezlik yok ama su sıçrama sertifikası mevcut.
          • Kasası ve tutuş hissi kaliteli. Kesinlikle Çin malı tabiriyle önyargıyla yaklaşmak yanlış olacaktır. Elinizde aldığınızda kaliteyi anlayacaksınız.

          Şuan için gayet iyi gidiyor ve iPhone 5s den sonra çok memnunum :)

          ismailsarp ismailsarp (6010)