Xiaomi Mi 4 PIN kodu nasıl kaldırılır?

Telefonu her açtığımda Pin kodu soruluyor. Xiaomi Mi 4 telefonda başlangıçta sorulan Pin kodu nasıl kapatılır?

Xiaomi Mi 4  telefonda Pin nasıl kaldırılır?

Xiaomi Mi 4  telefonda Sim kilidi nasıl kapatılır?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Xiaomi Mi 4  PIN kodu nasıl kaldırılır?  Xiaomi Mi 4  telefonun başlangıçta PIN sormasını nasıl engellenir?

    Sim kilidi telefon güvenliği için önemli bir özelliktir. Sim kilidi devredeyken telefon her açıldığında sizden Pin kodunuzu girmenizi ister. Eğer Pin girme sırasında 3 defadan fazla hata yaparsanız o zaman telefon kilitlenir ve kullanılamaz duruma gelir.  Ayrıca Sim kilidi devrede olan bir telefonda Pin girilmeden SIM aktif olmaz böylelikle gelen ve giden çağrılara kapalı olur.

    Fakat sim kartınızı yeni aldıysanız ve sürekli Pin kodu sorulmasından rahatsız oluyorsan Pin sorulmasını iptal etmek isteyebilirsiniz. Telefonunuzda hem şifre koruması hem de Pin kodu sorulması bazen can sıkıcı olabiliyor.

    Xiaomi Mi 4  PIN kodu kaldırma:

    Xiaomi Mi 4  PIN kodu kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyin:

    1. Telefonunuzda Ayarlar simgesine dokunun.
    2. Daha sonra Sistem & Cihaz altındaki Ek ayarlar seçeneğine dokunun.
    3. Ek ayarlar menüsünde Gizlilik seçeneğine dokunun.
    4. Gizlilik altındaki Sim Kilidi bölümünden Sim kilidi ayarla seçeneğine dokunun.
    5. Sim kartı kilitle (Telefonu kullanmak için Pin iste) seçeneğini kapalı duruma getirin. Sizden bu işlemler sırasında mevcut PIN kodunuzun girilmesi istenecektir.

    Artık telefonunuz açılışta PIN kodu sormayacak.Pin kodu kaldurmayı bu şekilde yapabilirsiniz.

    murat murat (12492)