Xiaomi Mi 5 Türkçe Dil Desteği Var Mı?

Arkadaşlar telefonun incelemesine baktığımda Çince ve İngilizce olarak gördüm. Şuan bu telefonun türkçe dil desteği var mı? Ayrıca Google uygulamaları yüklü olarak gelmiyormuş. Bunları nasıl yükleyebilirim??

toprak34 toprak34 (2026)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Global sürümde Türkçe dil desteği var ve Google Play Store'da yüklü olarak geliyor.

    Çin sürümlerinde Google Play Store yok. Ülkemizde satılan modeller Global sürümle geliyor. Yani bir sıkıntı yaşamazsınız.

    brsozl brsozl (1961)
    7 yıl önce cevaplandı

    Türkiye'de satılan nasıl geliyor bilmiyorum ama Xiaomi Mi 5 Android kullanıyor bu sebepten istediğin dil seçeneğini aktif edebilirsin.

    Ayrıca önerim MIUI yüklemen. http://en.miui.com/ adresinden yüklemeyi gerçekleştirebilirsin. Global sürümünü yüklediğinde çok temiz ve kullanışlı bir arayüze sahip oluyorsun. Bazı üretici, satıcıların kendi yazılımlarını göndüklerini okumuştum. Fakat bu durum Xiaomi Mi 5'ye özel değil. Turkcell telefon aldığında üzerinde Turkcell'e ait yazılımların olması gibi. Yine Samsung telefonlarda Samsung yazılımlarının olması gibi. MIUI çok temiz ve kullanışlı.

    alattin alattin (16999)