Xiaomi Mi 6 şarjı hızlı bitiyor ve geç şarj oluyor

Xiaomi Mi 6 telefonum artık eski performansı vermiyor. Nasıl desem geç şarj oluyor ve şarjı hızlı tükeniyor. Telefonu daha bu sene aldım yani eski sayılmaz.

1-) Orijinal şarj aleti kullanıyorum.

2-) Telefonun kendisi de orijinal.

Ama buna rağmen Mi 6 şarj sorunu yaşıyorum, şarjı hızlı bitiyor. Ne yapmalıyım?

brokropro123 brokropro123 (21)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Xiaomi mi 6 ile ilgili genel bir batarya sorunu yok. Kullandığın program ya da programlar bataryayı çabuk tüketiyor olmalı.

    Telefonu sıfırlamayı deneyebilirsin. Sorun düzelmezse sana özgü bir problem olabilir. Bu durumda servise götürmende fayda var.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

      İlk önce Ayarlar > Pil bölümüne girip şarjı en çok sömüren uygulamaları tespit eder ve kullanıma bağlı olarak bunları kaldırabilirsin. Şarj çabuk bitme sorununun devamı halinde telefonu fabrika ayarlarına döndürürsün ve bir de öyle denersin. Ona rağmen hale şarj çabuk bitiyorsa da ithalatçı firmanın teknik desteğine başvurursun. Son kullanıcı olarak yapabileceğin pek bir şey yok aslında.

      omercik omercik (9418)