Xiaomi mi 8 hızlı şarj özelliğini kapatma?

Hızlı şarjın bataryayı öldürdüğüne dair söylentiler var, kapatılabiliyor mu bu özellik?

taha17 taha17 (91)
5 yıl önce sordu

  • Orjinal mi şarj aletin :// darkcrak 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Yeni telefonlarda bulunan hızlı şarj özelliği bataryaya zarar vermez. Bu yeni piller bu teknolojiyi destekliyor. Bu sebepten hızlı şarj etmende bir sakınca yok. Orijinal şarj aleti kullanıyorsan bir sorun yaşamazsın.

Daha önceden bataryaların teknolojisi de eskiydi ve bu bataryalar o bataryalar ile uygun olmayan şarj aletleri ile dolduruluyordu. Bu da aşırı ısınmaya sebep oluyordu. Bu sebepten zararlıydı. Şimdi telefonunda aşırı bir ısınma söz konusu değilse hızlı şarjı kapatmana gerek yok.

murat murat (12492)