Xiaomi Mi A1 Sim karta kayıtlı kişilerin rehberde gözükmemesi sorunu

Xiomi markasının Mi A1 modeline bugün gelen Android 9 Pie güncellemesi yapıldıktan sonra sim kartında kayıtlı kişiler telefonda hiç bir şekilde gözükmüyor. Bu sim kart başka telefonlara takılınca numaralar kayıtlı bir şekilde gözüküyor ancak güncellemeden sonra bu telefonda aynı numaralar gözükmüyor. Daha önceden Google hesabı ile kişiler senkronize olmasına rağmen şu anda ne Gmail ne de Google kişilerde numaralar aynı şekilde gözükmüyor.Sanki mevcut güncellenen işletim sistemi sürümü sim kartında ki kayıtlı kişiler ile telefon arasına bir bariyer çekmiş gibi.

Ek: Bu sorun daha öncede olmuştu ancak telefonu 2 kere üst üste yeniden başlatınca numaralar gelmişti bende uygulamada meydana gelen basit bir bug olduğunu düşünmüştüm ancak şu anda aynı hatayı alıyorum.

noobxx noobxx (25)
5 yıl önce sordu

  • O zaman yazılımsal hata gibi @noobxx darkcrak 5 yıl önce
  • Yani, çözüm yolu hakkında bir fikriniz var mı acaba ?? noobxx 5 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Çözüm:
Sorunu hallettim çok basitmiş ancak nedense bunu bulmak bayağı zamanımı aldı.
Öncelikle Kişiler uygulamasını güncel değilse Play Store üzerinden güncelliyoruz daha sonrasında Kişiler>Sol üstteki üç çizgi>Ayarlar>Kişileri yönet sekmesi altındaki ''İçe aktar''>SIM kart>Bulunan tüm kişileri seçiyoruz>Sağ üsteki tike tıklıyoruz.

Ve tüm kişiler ekleniyor.

noobxx noobxx (25)
5 yıl önce cevaplandı

    Şunu dener misin?

    Xiaomi Mi A1 Sim kart kişileri görnümüyorsa;

    1. Ayarlar bölümüne dokun
    2. Hesaplar bölümüne dokun
    3. SIM 1  - SIM Kart bölümüne dokun
    4. Hesap Senkronizasyonu bölümüne dokun
    5. Kişiler > Açık konuma getir.

    Xiaomi Mi A1'de Android One programına dahilmiş. Bilmeden aşağıdaki çözümü yazdım. Sende işe yaramaz ama başkasının işine yarayabilir diye silmedim.

    Xiaomi MIUI da sım karttaki kişiler görünmüyorsa

    1. Ayarlara git.
    2. Sistem uygulamalarına dokun.
    3. Kişilere dokun.
    4. Sim Kayıtlarını göster'i aç
    alattin alattin (16984)