Xiaomi Mi5 alacağım nasıl bir telefon??

Arkadaşlar Xiaomi Mi 5 alacağım güzel mi kullanışlımı ayrıca 1500 TL'yi aşmayan daha iyi bir telefon var mı ? Şimdiden teşekkürler.

toprak34 toprak34 (2026)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Xiaomi Mi 4 alan ve kullanan biri olarak yorum yapayım: Xiaomi Mi 5 alarak asla pişman olmayacaksın.

    Xiaomi Mi 4 belirlediğim bütçeye alınabilecek tek telefondu. Internette yapılan yorumlara bakarak ve daha önceden Xiaomi Mi hakkında okuduklarıma güvenerek aldım. Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum ve çok memnunum.

    Xiaomi Mi 5 ile ilgili pek çok yorum okudum. Fiyat / performans oranına göre alabileceğiniz en iyi telefon. Marka bilindik değil en azından bizim ülkemizde. Ama alınca gerçekten hayran kalacaksın.

    Aldıktan sonra tavsiyem hemen ROM güncellemesi yap. Burada manuel nasıl yapılır anlattım: Xiaomi mi 4 Rom güncellemesi nasıl yapılır? bu Mi 4 için ama işlemler aynı.

    Bunu yapmanı önermemim sebebi, ben hepsiburada.com'üzerinden almıştım ve telefon geldiğinde kendiliğinden açılır reklam pencereleri çıkıyordu. Satan /ithal eden firma üzerine reklam yazılımı yüklemiş. Daha sonra bunu bazı üreticilerin yaptığını okudum.

    MIUI arayüzünü yüklediğinde telefonun stabil ve en iyi android arayüzüne sahip olacak.

    Özet olarak, Xiaomi Mi 5 tam bir fiyat / performans canavarı. Bu bütçeye alabileceğin en iyi telefon.

    Ek:

    Sar değeri ile ilgili bir çekingen olmuş. Xiaomi Mi 5 Sar değerleri şu şekilde:

    Xiaomi Mi 5 Sar değerleri:

    • Xiaomi Mi 5 Kafa Sar değeri  0.703W/Kg
    • Xiaomi Mi 5 Sar  Vücut Sar değeri  1.422W/Kg

    iPhone 7 sar değerleri:

    • iPhone 7 Kafa sar değerleri: 1.37w/kg
    • iPhone 7 Vücut sar değerleri: 1.39w/kg

    Kaynak 1, Kaynak 2

    Gördüğün gibi arada çok bir fark yok. Bu Sar olayı pazarlama amaçlı kullanılıyor gibi.  Bu oranlardan etkilenmen için 72 saat aralıksız telefon konuşması yapıyor olman lazım. Zaten böyle bir çekincen hangi telefonu alırsan al kulaklık ile kullan.

    hakan hakan (15409)
    7 yıl önce cevaplandı

    • bende hepsiburada dan alacağım reklam yazılımı ROM ile mi siliniyor??? toprak34 7 yıl önce
    • @hamburger evet siliniyor. Bu Rom MI telefonun resmi ve üreticisinin ROM'u. Yüklemesi son derece kolay. Sorun yaşarsan yardımcı olurum hakan 7 yıl önce
    • peki ROM u bilgisayarıma mı yükleyeceğim yoksa telefona mı?? toprak34 7 yıl önce
    • @hamburger ROM'u bilgisayardan indiriyorsun. Sonra telefona atıyorsun. Ama Mi 5'te bunu yapmana gerek kalmayabilir. Çünkü içinde Güncelleme yazılımı var. Oradan yükleyebilirsin. Bende güncelleyici çalışmadığı için böyle yükledim. hakan 7 yıl önce
    • peki reklam yazılımının olduğunu nasıl anlayacağım @hakan toprak34 7 yıl önce
    • @hamburger gün içinde bir kaç kez tam ekran reklam penceresi açılıyor. Bir işlem yapmadan. Belki Mi 5 'te yüklü gelmez. Ben Mi 4 'te karşılaştım. hakan 7 yıl önce
    • teşekkürler @hakan toprak34 7 yıl önce
    • rica ederim @hamburger hakan 7 yıl önce
    • size ulaşabileceğim bir sosyal medya adresi varmı?? eğer ROM atacağım zaman bir sorun yaşarsam ordan sorarım?* toprak34 7 yıl önce
    • @hamburger bana uzmanim.net'ten ulaşabilirsin. Sadece buradayım hakan 7 yıl önce
    • bu arada xiaomi mi 5 in şarj ı kaç saat yetiyor oyun oynarken?? toprak34 7 yıl önce
    • @hakan xiaomi mi 5 SAR değerleri nedir SAR değeri önemli bir şey çünkü cilt kanseri vb. olmak istemiyorum sanırım 1.49 muş almalımıyım toprak34 7 yıl önce
    • @hamburger cevabıma ek yaptım, kontrol edersin. hakan 7 yıl önce
    • teşekkürler, sizin gibi bir siteyi bulduğum için mutluyum :) toprak34 7 yıl önce
    • rica ederim @hamburger :) hakan 7 yıl önce