Xiaomi Pocophone F1 "güncelleme doğrulanamıyor" SORUNU

Xiaomi cihazimda sorun var  mesela update indirdim onu yuklemeye çalışırken guncelleme doğrulanamadı diyor ama youtube da herkes boyle yapıyo işin icinden çıkamadım bi size sorayım dedim

Couldn't verify. Looks like current ROM's network carrier type is different from that in the Recovery package. Please download the correct ROM from MIUI forum

Cihaz-Pocof1

Miui-10.0.9.0 kararlı surumu

Yukelemeye çalıştığım surum -10.2.2.0 kararlı

Resim--https://hizliresim.com/Nn2lNO

kurtneli kurtneli (1)
5 yıl önce sordu

  • Rom dosyanın olduğu klasörün de görüntüğü bir ekran görüntüsü yollar mısın? Dosya adını ve bulunduğu klasörü görmek için alattin 5 yıl önce
  • https://hizliresim.com/EmAvn8 buyur kurtneli 5 yıl önce
  • @kurtneli soruyu düzenlersen ana sayfaya düşer, böylelikle gündemde kalmış olur hakan 5 yıl önce
  • Ayarlar > Telefon Hakkında bölümünün ekran görüntüsünü koyar mısın? hakan 5 yıl önce
  • https://hizliresim.com/P12p1b kurtneli 5 yıl önce
  • Güncellemeyi telefonda mı indiriyorsun? Yoksa PC mi? hakan 5 yıl önce
  • Telefondanda indirdim pcdende indirdim ikisinde aynı sorun var kurtneli 5 yıl önce
  • İndirmeyle alakalı olduqunu sanmıyorum neticede birsuru dosya indirdim hepsi bozuk çıkcak deyil ya kurtneli 5 yıl önce

Toplam 3 Cevap

Az önce Mi forumunda senin sorununla aynı soruna sahip birilerini yazışmasını okudum. Konu Rusça. Sendeki gibi global stabil sürüme sahip Xiaomi telefonu güncellemeye çalışıyorlar ve Couldn't verify. Looks like current ROM's network carrier type is different from that in the Recovery package. Please download the correct ROM from MIUI forum hatası alıyorlar.

Telefonda Global Stabil Rom görünmesine rağmen olay şu çıkıyor: Aslında telefonda yüklü olan Rusça(Global) Firmware.

Senin son yolladığın ekran görüntüsüne baktım: MIUI sürüm: OEJRUXM

Buradaki RU Rusya demek. Eğer  global ROM kullanıyor olsaydın burada MI ibariesini görecektin. Senin global güncelleme yükleyememenin sebebi işte tam olarak bu.

Aldığın hata da bundan kaynaklı. MIUI sitesinde şu yazar.Lokal güncelleme Güncelleme sadece Global Stable ROM dan Global Stable ROM'a yapılabilir.

Sen güncellemeyi ancak FastBoot Update ile yapabilirsin. Burada nasıl yapılacağı anlatılıyor: http://en.miui.com/a-234.html

Bu şekilde yükleme yaptığında tüm verilerin silinir. Bununla ilgili bir video çekebilirim (söz vermiyorum)

alattin alattin (16999)
5 yıl önce cevaplandı

  • Ellerine sağlık sorun qaliba bundan kaynaklanıyor kurtneli 5 yıl önce
  • Şimdi indirdiyim bu dosyayla olurmu fastboot yoksa onun içinde başqa dosyamı indirmem gerek kurtneli 5 yıl önce
  • Ve ya bu rusya romunun guncellemesini internetde bula bilirmiyim ? kurtneli 5 yıl önce
  • @kurtneli Rusya Rom güncellemesini bulamazsın, muhtemelen henüz olmadığı için de telefonuna gelmedi. Fastboot için uygun Rom verdiğim linkte var. alattin 5 yıl önce
  • Fastboot yaparsam imei kaydım gidermi kurtneli 5 yıl önce
  • Telefonu kayıt yapdırdığım yerde format vermemi onerdiler kurtneli 5 yıl önce
  • @kurtneli Fastboot da IMEI gitmez, Sadece ROM'u globale çevirmiş olacaksın. Format dediğin fabrika ayarlarına dönmekse bir işe yaramaz. Eğer o güncellemeyi istiyorsan Global Rom yüklemelisin. alattin 5 yıl önce
  • Yapmak kolay ama ya imei giderse okadar para verdik sonuçta gitmez dimi kurtneli 5 yıl önce
  • @kurtneli sana yanlış bilgi vermeyeyim. Ben telefonuma (xiaomi) defalarca rom attım IMEI gitmedi. Ama şimdi biraz araştırınca IMEI'si silinen kullanıcılar gördüm. Sen her ihtimale karşı IMEI yi yedekle-t. Böyle bir işe gireceksen. alattin 5 yıl önce
  • İMEİ nasıl yedeklenir ? kurtneli 5 yıl önce
  • @kurtneli EFS IMEI Backup gibi uygulamlar var ama telefonun Root edilmesi gerekir. Bir güncelleme için bu kadar şeye gerek yok diye düşünüyorum. IMEI burada mı attırdın? alattin 5 yıl önce
  • Azeriyim ben ve azerbaycanda attırdım kurtneli 5 yıl önce
  • Yada beklesem bu rusya romuna kendliyinde guncelleme gelirmi ? kurtneli 5 yıl önce
  • @kurtneli ben bir sorun çıkacağını düşünmüyorum açıkcası. Telefonun güncelleme alır ama ne zaman geleceği belli olmaz. Elbette global roma göre daha geç alır. alattin 5 yıl önce
  • Bunu bi duşuncem (Yardımlarınız icin cok teşekkur ederim hiç bir yerde bulamamışdım sorunun kaynağını cok teşekkur ederim ) kurtneli 5 yıl önce
  • @kurtneli rica ederim, her zaman buradayız. Bazen yoğunluktan geç cevap veriyoruz, kusurumuza bakma. alattin 5 yıl önce
  • Kusurunuz filan yok o kadarda olsun artık kurtneli 5 yıl önce

Resimde gördüğüm kadarıyla Wifi'ye bağlı değilsin, internetsiz güncelleme yapamazsın. İnternetsiz mi güncelleme yaptın?

ilkaybaki ilkaybaki (236)
5 yıl önce cevaplandı

  • Wi-fi bağlandım aynı sorun devam ediyo kurtneli 5 yıl önce
  • @kurtneli https://market.miuiturkiye.net/index.php?route=information/contact buradan iletişime geç. ilkaybaki 5 yıl önce
  • Ne alakası var telefonu ordan almadımki kurtneli 5 yıl önce
  • Ayrıca onlar ne yapa bilirki ? kurtneli 5 yıl önce
  • @kurtneli telefonu nereden aldıysan oraya götür. ilkaybaki 5 yıl önce
  • :) telefonu yurt dışından getirdim kurtneli 5 yıl önce
  • Geri donmemi beklemiyorsun dimi ? kurtneli 5 yıl önce
  • @kurtneli yurtdışından neden getiriyorsun? hepsiburada, n11, teknosa, mediamark araçı siteler var alışveriş sitelerinde bulursun, mağazından da bulursun. Genelde yurtdışından her ürün sağlam olmuyor. ilkaybaki 5 yıl önce
  • @ilkaybaki Azerbaycan da yasiyormus arkadas alattin 5 yıl önce
  • Anladım ilkaybaki 5 yıl önce

MIUI forumunda yazan şu: İndirdiğin ROM dosyasını daha kısa bir Path(dosya yolu) kopayalamalısın.

Örneğin C: sürücüsüne bir klasör aç adını mi  (küçük harfle) koy. Daha sonra ROM dosyanı bu (C:\mi) klasöre kopyala ve bunun üzerinden güncellemeyi yap.

hakan hakan (15424)
5 yıl önce cevaplandı

  • Olmadı aynı sorun devam ediyo kurtneli 5 yıl önce
  • @kurtneli doğru ROM paketini indirdiğinden emin misin? İndirdiğin linki yazar mısın? hakan 5 yıl önce
  • Eminim kendi sitesinden indirdim bozukda diyil kurtneli 5 yıl önce
  • Youtubede herkes boyle yapıyo hemde bu ilk deyil daha once kaç defa başqa başqa guncellemeler indirdim hepsinde guncelleme doğrulanamıyor dedi kurtneli 5 yıl önce