Xiaomi Redmi 5 Plus VS Huawei Mate 10 Lite

Hangisi daha iyidir ?

Epey | Karşılaştırma Linki (tıkla)

malgibiolan malgibiolan (307)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Redmi 5 Plus ve Huawei Mate 10 Lite arasında deneyim anlamında neredeyse hiç fark yok gibi. Teorik olarak küçücük farklar var.

    Mesela Redmi 5 Plus batarya kapasitesi 4000 mAh iken, Mate 10 Lite batarya kapasitesi 3340 mAh. Ayrıca Redmi 5 Plus 4K video kaydı yapabiliyor ama Mate 10 Lite en fazla 1080P video kayıt yapabiliyor.

    Mate 10 Lite'ın hem ön hem arkada derinlik algısını ölçebilecek ayrı lensleri var. Yani önde 2, arkada 2 olmak üzere toplam 4 kameraya sahip.

    Bundan başka fark neredeyse yok diyebiliriz. Burada karar senin. Her iki telefonda pişman etmeyecektir eminim.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • İşlemci İle Batarya Arasında Kaldım. Xiaomi 2.0GHz Huawei 2.36 GHz @farurhenho malgibiolan 5 yıl önce
    • Onlara fazla takılmayacaksın. O değerler teorik, deneyimsel olarak aradaki farkı hissetmezsin bile omercik 5 yıl önce

    Arada 500TL de fark var. Değer mi düşünmek lazım. Xiaomi Redmi 5 Plus  neredeyse 500TL daha ucuz. İşlemcı hızı çok fark yaratacak oranda değil. Buna takılma.

    Bence MIUI en iyi android arayüzü. Benim tercihim Xiaomi Redmi 5 Plus 'den yana olurdu.

    hakan hakan (15424)