Xioami mi Huawei mi?

Yeni bir telefon almayı düşünüyorum.Bütçem 1800-2000 TLarası. Huawei'nin Mate 10 lite 64 GB modeli 2000 lira civarında. Oysa aynı rakama Xioami Mi 6 nın 128 GB olanını alabiliyorum. Tek farkı ithalatçı garantili olması. Zaten bildiğim kadarıyla Xioami Türkiye'de resmi satış yapmıyor. Bu yüzden kararsız kaldım. Gönlüm Xioami aklım ise Huawei diyor. Hangisini almam daha mantıklıdır?

matrix matrix (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bu soru aynı Şahin mi Doğan mı tarzında bir soru olmuş. Xiaomi'nin Türkiye üzerindeki planları şu anda yok, bu da garantiye etki ediyor. Huawei ise gerçekten ülkemiz üzerinde planları bayağı çok olan bir firma. Telefonu aldıktan sonra da destek olmaya hazırlar kendileri. Xiaomi alırsan ithalatçı garantili olduğu için seni biraz huzursuz edebilir ancak performans olarak 2 marka da üzmez. Karpuzu yarsan Huawei ve Xiaomi çıkar ikisi de birbirine benzer firmalar.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      5 arkadaşıma xiaomi mi 6 aldırdım. Hiç biri bir sorunla karşılaşmadı ve son derece memnunlar. Huawei ile ilgili pek bilgim olmadığı için yorum yapmayacağım. Ama bana göre en iyi android arayüzü MIUI bu da xiaomi telefonları bir adım öne çıkarıyor. Performans dersen zaten seni mutlu edecektir.

      hakan hakan (15424)
      6 yıl önce cevaplandı

      • @hakan hocam Xiaomi mi6 ya gelen Oreo güncellemesini yaptınız mı? Ben donanımhaber forumunda bu güncelleme ile ilgili bildirimlerde yanıtla özelliğinin kaldırıldığını (belki hepsinde değildir) ve telefonunun o MIUI arayüzünün güzelliğini biraz götürdüğünden vs. bahsetmişler bu sebeple bende güncellemeyi bir süre için devre dışı bıraktım. Kullanıyorsanız yorumlarınızı merak ettim. ismailsarp 6 yıl önce
      • @ismailsarp reddit'te ben de okudum benzer şeyler bu sebepten güncelleme yapmadım. Biraz daha bekleyeceğim. En azından herkesin yaşadığı sorunlar için fix yayınlanana kadar. hakan 6 yıl önce
      • @hakan hocam teşekkürler, bende biraz bekleme taraftayırım. ismailsarp 6 yıl önce

      Hakan bey Hepsiburada com'dan alınan Mİ 6 modellerine Delta teknik servisinin baktığını öğrendim. Fakat adı geçen servis hakkında intenette gördüğüm yorumlar korkunç derecede olumsuz. Sizin bu konuda bir bilginiz varmı?

      matrix matrix (1)
      6 yıl önce cevaplandı

      • xioami'nin bir servis sorunu olduğu aşikar. Tek dez avantajı bu. Ben şuana kadar servislik bir durum yaşamadım. 3 adet xioami telefon eskittim, Servise gerek duymadım. O sebepten yorumlar hakkında pek bir şey söylemem mümkün değil. hakan 6 yıl önce
      • @matrix delta servis güvencesiyle alınan bir samsung s7 edgenin ekran olayı için deltaya vermiştim. 2-3 hafta sonra ekranını değiştirerek geri verdiler. Yani biraz bekletselerde sonunda ürünü sağlam bir şekilde geri alabildim ve garanti kapmasında olmuş oldu. Benim delta ile tek maceram bu şimdilik. @hakan ismailsarp 6 yıl önce