XP 64Bit sistemi mi yoksa XP 32Bit mi hızlı çalışır?

2GB Ram yüklü laptopa XP 64 Bit yüklersem XP 32 bİt'e göre performans artarmı, 64 Bit'in işleyiş amacı nedir?

en önemlisi de 64bit'i kurduğumda 32bit olan aygıt driverlerini sistem kabul eder mi?

muvel muvel (332)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bazı arkadaşlar 32 bit - 64 bit farklını performans, hız ile alakalı sanıyor. Fakat bunun performans, hız ile ilgisi yoktur. Mesele 32 bit Windows'un sınırları ile ilgilidir.

    2GB Ram sahibi bir bilgisayar için 32 bit daha uygundur. 64 bit gereksizdir.

    64 bit 4GB üstü RAM'a sahip bilgisayarlar için uygundur. Çünkü 32 bit Windows en fazla 4GB Ram destekler. Üzerini desteklemez.

    Performans açısından bir fark yoktur. 64 Bit sisteme 64 bit sürücüleri yüklemelisin.

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

      XP Microsoft desteği tamamen çekti XP tercihinizin özel bir nedeni varsa o başka 2GB Ram desteğinde  Windows 7 -8-10 32 bit işletim sistemi fevkalade çalışır XP kurmak istersende 32 işletim sistemini tercih edin

      candan candan (4301)
      6 yıl önce cevaplandı

        Windows 10 kullanıp 32 bit kuracağınızda Windows 7 64 bit kurun

        omercik omercik (9418)