Xp de kalıcı olarak her dosyayı ağ paylaşımına kapatmak

Bilgisayarım Xp . Ve ağ da dosya paylaşımı açık. Bunu nasıl kapatabilriim yerel C ve D sürücelirini nasıl paylaşıma kapatabilirim. Şimdiden teşekkürler

taha6161 taha6161 (-99453)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    -1

    Xp Bilgisayar şuan elimin altında olmadığı için ekran görüntüsü ilave demiyorum.

    XP De dosya paylaşımını kapatmak için şu aşamaları izleyebilirsiniz:

    1. Başlat > Denetim Masası >  Klasör seçeneklerine girin.
    2. Görünüm'ü tıklayın.
    3. Gelişmiş ayarlarda Basit dosya paylaşımı işaretini kaldırın.
    4. Uygula ve Tamam diyerek çıkın.

    Daha sonra

    1. Denetim Masası > Yönetimsel araçlara girin.
    2. Bilgisayar Yönetimini tıklayın.
    3. Sol tarafta Paylaşılmış klasörler sekmesini tıklayın.
    4. Her paylaşılan klasör için orta alandaki klasörün adını sağ tuşla tıklayın ve özelliklere girin.
    5. Paylaşım Yetkileri bölümünde Herkes i seçin ve Kaldırı tıklayın.
    6. Bunu her paylaşılan klasör için tekrar edin.

    Dosya paylaşımı varsayılan olarak Windows XP de açıktır. Bunu kaldırmanız lazım.

    1. Başlat > Denetim masası
    2. Ağ bağlantıları tıklayın.
    3. Yerel ağ sağ tuşla tıklatın.
    4. Özellikleri seçin.
    5. Dosya ve yazıcı paylaşımı tıklayın ve Kaldır ı tıklayın.
    6. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    Bu aşamalardan sonra Windows XP de paylaşımı kapatmış olacaksınız.

    hakan hakan (15394)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler Hakan bey . 2. . anlattığınız yerde bilgisayar yönetiminde paylaşım yetkileri bölümünden yaparken uzak yönetici tarafından kullanılıyor , erişmenize izin yoktur gibi bi hata alıyordum. 3. anlattığınız yerdekileri yapınca dosya paylaşımı kalktı ancak bilgisayar yönetimine girdiğimde '' Windows İşlemcilerinize açılan dosyaların listesi okunurken şu hata oluştu ; Hata 2114 : Server hizmeti başlamadı '' diyor. Ne yapacağım ? taha6161 9 yıl önce
    • Dosya paylaşım servislerini devreden çıkarttığınız için 3. aşamada aldığınız hata normal. Bir sorun teşkil etmeyecektir. Ağ ortamında kullanmıyor, ev bilgisayarı ise bilgisayarınız bir sorun olmaz. hakan 9 yıl önce